Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

"Конотопська битва - звитяга пращурів великих"

3 липня 2003 р. в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" відбулось урочисте нагородження переможців конкурсу наукових праць, присвяченого Конотопській битві 1659 р., який проводився з ініціативи та спонсорування Королівського Канадського легіону, відділ 360, ім. Кавалера Хреста Вікторії Пилипа Коновала, Торонто, Канада, та Спілки офіцерів України, при участі Інституту історії українського козацтва, Національного університету "Києво-Могилянська Академія".

Інтелектуальний змаг проходив у двох номінаціях - серед викладачів Національного університету "Києво-Могилянська Академія", Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, Українського інституту воєнної історії, Інституту історії українського козацтва та серед студентів згаданих закладів і представників молодіжних організацій.

Організатори конкурсу "Конотопська битва - звитяга пращурів великих" переконані, що для формування державної свідомості нації важливим є не лише відзначати скорботні сторінки історії України, а й акцентувати перемоги та успіхи українського народу. Ідею проведення конкурсу наукових праць вони пояснили тим, що Конотопська битва як важлива історична подія століттями свідомо замовчувалась.

На урочистому заході Королівський Канадський леґіон, відділ 360, ім. Кавалера Хреста Вікторії Пилипа Коновала представляла PR-офіцер Маргарита Шпір. Вітаючи присутніх на урочистостях, вона зокрема сказала: "Блискуча перемога українського козацького війська під Конотопом не була випадковістю, як не було випадковістю її замовчування. Нам випав почесний обов'язок вшанувати і вивести із забуття історії героїв Конотопу. Мої побратими з Королівського Канадського леґіону впевнені - що виховати сучасників треба виключно на прикладах героїв минулого, щоб виховати переможців, треба показувати перемоги. І я вірю, що приклад Конотопу дасть зразок і натхнення для багатьох майбутніх перемог."

Більшість промовців відзначали, що козацька перемога в школі не вивчалась, широко не висвітлювалась, на її прикладі не виховувалось молоде покоління, уваги на перемозі не акцентувалось.

Перший віце-президент НАУКМА Микола Брик підкреслив, що подія відбувається в стінах академії, яка завжди була твердинею духу, і що "щасливе те покоління, яке може досліджувати, жити цим і вірити нашим перемогам, нашим здобуткам."

Народний депутат, голова Спілки офіцерів України Григорій Омельченко, звертаючись до всіх українців, "в душах яких живе незламний козацький дух, а в серцях - любов до своєї Батьківщини України", висловив упевненість, що "через шість років, коли будемо святкувати 350 років день визначної перемоги українського козацького духу над загарбниками України, то ця подія буде відзначатись мінімум на урядовому рівні, бо на той час, я переконаний, ми будемо мати українську народну владу". Нагадавши вислів Іоана Богослова: "Мовчанням зраджується Бог", народний депутат звернувся до науковців із словами: "Не мовчіть, а пишіть історичну правду".

За висновками авторитетного журі I та II премії відповідно отримали студентки маґістеріуму НаУКМА Оксана Даневич та Арміне Габріелян, двома заохочувальними преміями відзначені роботи студента 6-го курсу фізичного факультету Київського Національного університету імені Т. Шевченка Юрія Короська та студентки маґістеріуму НаУКМА Катерини Гончарової.

Серед викладачів і науковців переміг о. професор кафедри історичних наук Юрій Мицик Національний університет "Києво-Могилянська Академія", II премія присуджена доценту, ст. викладачу кафедри історії України Національного Педагогічного університету ім.. М. Драгоманова, кандидату історичних наук Андрію Бульвінському, III премія - доктору історичних наук, завідуючому Центром соціальної історії Інституту історії України НАН України Віктору Горобцю.

Переможці також були нагороджені дипломами Королівського Канадського легіону відділ 360, ім. Кавалера Хреста Вікторії Пилипа Коновала та цінними подарунками від організаторів.

Роботи науковців будуть опубліковані в науково-популярному журналі "Воєнна історія" та на сайті в Інтернет http://ukrlife.org

Лауреатка конкурсу Оксана Даневич, відзначивши урочистість заходу, сказала, що для молодих науковців такі можливості виявити себе і до того ще й отримати публікації створюються дуже рідко.

Наведу ще кілька записів із книги відгуків про конкурс "Конотопська битва - звитяга пращурів великих":

"Вірую в щасливу долю України!". Григорій Омельченко.

"Проведення таких конкурсів вилючно важливо для патріотичного виховання української молоді, утвердження української національної ідеї". Геннадій Удовенко.

"Чудова справа для впровадження нашої національної ідеї! Одеса". Полковник українського козацтва крайовий бунчужний Чорноморського козацького з'єднання Сергій Гуцалюк.

"Королівський легіон насправді є передовим загоном українського козацтва не тільки в Канаді та в Україні, але й в усьому світі... Конотопська битва 1659 р. завжди буде найгероїчнішою сторінкою нашої історії. Слава Україні! Слава Королівському Канадському легіону! Слава козацтву!". Тарас Чухліб, заступник Гетьмана Українського козацтва.

Цими захопленими словами і хочеться завершити розповідь про урочистості.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
Київ-Севастополь

На світлині Сергія РОССІНСЬКОГО (НаУКМА):
Наталія Яковенко, Геннадій Удовенко, Оксана Даневич, Сергій Литвин, Григорій Омельченко, Сергій Гуцалюк, Маргарита Шпір, o. Юрій Мицик, Тарас Чухліб, Арміне Габріелян, Віктор Горобець, Микола Брик, Юрій Щербак, Андрій Бульвінський, Ігор Лісодід.


Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі Бібліотека "Українського життя в Севастополі"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ