Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Василь МАРСЮК
ПРОМЕТЕЄВА ЕСТАФЕТА

Лірика, гумор, сатира

АВТОБІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Народився я, Марсюк Василь Андрійович, 21 березня 1938 року в сім’ї шахтарів у місті Мар’їнці, яке майже зрослося з Донецьком.
У дворічному віці я втратив батька Андрія Йоновича, який загинув на алтайській каторзі, будучи засудженим за політичним звинуваченням.
А родини обох моїх дідів-волиняків ще на початку 1930-х років були радянською владою репресовані як так звані куркулі і розкидані по світу.
Моя мати Феодосія Лук’янівна (у дівоцтві – Буджерак) неймовірними трудовими зусиллями самотужки поставила на ноги і вивела в люди четвірку неповнолітніх дітей.
У робітничій Мар’їнці закінчив я сім класів школи і педагогічне училище і, виконавши 3-річний «священний» військовий обов’язок, короткостроково працював то інструктором, то лектором, то оперуповноваженим обласного управління міліції, одночасно навчаючись заочно у Київському держуніверситеті ім. Т. Шевченка. По його закінченні доля привела мене, вже одруженого, до міста Черкас, де я спершу викладав філософію у педагогічному інституті, а потім через політичні утиски збоку КДБ перейшов викладати історію у сільськогосподарському технікумі.
Тут я активніше зайнявся поетичною творчістю і 1973 року видав свою першу поетичну книжчину. Далі – дворічне навчання на Вищих курсах при Московському літературному інституті. Опісля очолював Черкаське обласне літературне об’єднання і керував творчою студією при ньому аж до переїзду до Києва у 1985 році. Тривалий час працював редактором у видавництві літератури для дітей «Веселка». Деякий час жив у кримській Алушті і біля трьох років – в Одесі, поетично освоюючи ці малоукраїнські міста, про що свідчать наявні у книжці вірші.
У різних видавництвах побачили світ мої поетичні збірки «Сурмлять тополі», «Обрії», «Життєдайність», «Сонячні терези», «Три криниці», «Минулому я руку подаю», «Красная книга любви» (у перекладах), роман у віршах «Донецька прелюдія», а також кілька книжок для дітей.
На деяких моїх віршах, виданих до 1990 року, можна помітити вплив тодішньої цензури і певного мого компромісу із пильними редакторами – видавцями. Частина моїх творів, написаних десятиліття тому, вперше побачать світ тільки у цій книжці, бо за радянських часів їм на заваді стояла цензура, а в роки формальної української державності – нестатки і занепад національного книговидання. Включив я до неї також частину своїх віршів, написаних російською мовою в часи мого бурлакування у Донбасі.

[ Київські фрески] [ На арені історії ] [ На донецьких вітрах ] [ Вироблений пласт ] [ Кримський берег ] [ Одеські настрої ]
[ Літературна галерея ] [ У суміжних Муз ] [ Біля українського Парнасу ] [ Автобіографічна довідка ]

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ