Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Ренат ПОЛЬОВИЙ
МОЯ БОРОТЬБА.
Спогади

Біографічна довідка про автора

Польовий Ренат Петрович народився 6 жовтня 1927 року в м. Москві, де навчалася його мати Олександра Павлівна Польова. Батько Петро Родіонович Половий на той час навчався у Дніпропетровську на геодезиста. Батьки народилися в с. Комісарівка на Дніпропетровщині.
До Другої світової війни Ренат Польовий навчався в середніх школах криворізьких рудень, де батько працював маркшейдером (гірничим геодезистом), а мати – учителькою.
Під час війни потрапив на Урал, де навчався в ремісничому училищі, працював токарем на військовому заводі. Потім навчався в сільськогосподарському технікумі.
В 1945 – 1951 рр. відбував термін ув’язнення на Колимі. Після цього поселився на Кубані, де працював механізатором рибозаводу. Одружився на козачці Вірі Денисенко.
Переїхавши в 1953 році на Донеччину, проживав у м. Костянтинівка, працював на заводі скловиробів. Закінчив технікум та інститут за фахом інженера-механіка, працював конструктором, механіком, технологом. Розробив і впровадив кілька високоефективних винаходів із технології виробництва скляного волокна.
В 1972 р. був переведений на роботу до Київської науково-дослідної лабораторії базальтових волокон, де розробив удосконалену технологію виробництва волокон.
Не знайшовши в лабораторії підтримки своїм новим технічним ідеям, 1975 р. перейшов працювати в Ірпінський комбінат “Прогрес”, де розробив високоефективну технологію виробництва базальтового супертонкого волокна, яка була впроваджена на десятках заводів країни.
У 1995 – 1997 роках перебував у Ізраїлі, де розробляв технологію виробництва базальтового неперервного волокна. Цю роботу закінчив в Україні 2001 року. Удосконалений варіант цієї технології впровадив 2002 року в Україні та Південній Кореї.
Автор 93 винаходів і 72 технічних статей у галузі виробництва скляних волокон.
Ще проживаючи на Донеччині, часто відвідував у Києві скульптора Івана Макаровича Гончара, знайомився з його колекцією народного мистецтва, брав із його книгозбірні літературу з української історії та культури.
З 1982 р. брав участь у народному хорі під керівництвом Леопольда Ященка.
В 1988 р. став членом Українського культурологічного клубу, невдовзі – членом Української гельсінської спілки, Української республіканської партії. З 1994 р. і дотепер є членом Всеукраїнського політичного об’єднання “Державна самостійність України”, головою його Суду честі. З 1997 р. – член Історичного клубу “Холодний Яр”. Автор книги “Кубанська Україна” та низки публіцистичних статей в українських виданнях.
Сповідник РУНВіри.

До Ренат ПОЛЬОВИЙ МОЯ БОРОТЬБА.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ