Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Юрій Горліс-Горський
ХОЛОДНИЙ ЯР

Восьме видання, виправлене, доповнене

Героям Холодного Яру

14 вересня 2003 р. в Мельниках, колишній "столиці" Холодного Яру, біля сільської школи було відкрито мистецьки зроблений пам'ятник борцям за волю України (автори – Валентин і Максим Сірі).
Монумент зроблено із каменю-пісковику з Холодного Яру висотою до 5 метрів і вагою до 16 тонн. У завершеному вигляді він набув форму стовбура дерева з обрізаним шпилем, що наче зросло посеред каменю, з вирізьбленим на "стовбурі" віттям "навхрест", дубовим листям та образами воїнів-холодноярців.
Це вже п'ятий пам'ятник, який постав на території Мельників від жовтня 1995 року. В минулі роки пам'ятники було поставлено на місці останнього бою отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупаки, на його могилі та на братській могилі холодноярців.
Відкрив урочистий мітинг сільський голова Мельників Сергій Зінченко. Виступили племінниця Головного отамана Холодного Яру Валентина Чучупак, письменник Роман Коваль, інженер черкаського "Мехбуду" Віктор Сухач, кореспондент газети "Голос України" в Черкаській області Лідія Титаренко та інші. Зачитали свої вірші поет Дмитро Павличко та юна мельничанка Юлія Пісна. Відвідав урочистий захід лідер "Нашої України" Віктор Ющенко. Йому та директору підприємства "Мехбуд" Володимирові Сапі було доручено відкрити пам'ятник. Саме Володимир Сапа став справжнім господарем свята, адже його коштом і було споруджено пам'ятник героям Холодного Яру, а також відремонтовано місцеву школу.
Виступаючи перед нащадками холодноярських героїв, Віктор Ющенко зазначив, що щасливий знову бути на святій землі Холодного Яру, адже саме тут формується основа українського духу.
Відслужили панахиду по загиблих борцях за волю України архієпископ Кіровоградський та Голованівський (УПЦ КП) владика Серафим, отець УАПЦ церкви Іларіон, адміністратор та благочинний Черкаської єпархії УАПЦ Віталій. Серед гостей свята були й народні депутати України Іван Заєць, Юрій Павленко, Володимир Шандра та Михайло Ратушний. Виступали танцювальний колектив "Джерельце", хор учителів мельничанської школи, черкаський хор "Будівельник". За душу брали пісні київського кобзаря Віктора Лісовола. Показові виступи продемонстрували вихованці школи бойових мистецтв "Спас" (керівник Олександр Корнієнко).
У велелюдних заходах взяли участь сотні земляків холодноярських героїв. Вічна слава героям Холодного Яру!

Олеся КОВАЛЬ, Степан ВІНЯРСЬКИЙ

До змісту Юрій Горліс-Горський ХОЛОДНИЙ ЯР

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ