Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Видання Історичного клубу "Холодний Яр"

Роман Коваль
Багряні жнива Української революції

100 історій і біографій учасників Визвольних змагань

Воскресіння синів і дочок, які полягли
у боротьбі за свободу нашої Батьківщини

(Післямова автора)

На тему Української революції 1917 – 1920-х років можна написати багато книг – тисячі, а може, й десятки тисяч. Та хто їх пише?! Почали, щоправда, деякі науковці захищати дисертації на цю тему. Але написані вони в більшості безсердечно. І не про Визвольну боротьбу українського народу пишуть історики, а про "громадянську війну". Рідкісним винятком стала дисертація "Селянські повстання в Правобережній частині УСРР у 1921 – 1923 роках..." Павла Стегнія. Талановито і лірично оживляє картини боротьби к. і. н. Костянтин Завальнюк. Чи багато ще прізвищ істориків можна назвати?
Дуже і дуже мало. Ніби табу лежить на Визвольних змаганнях доби 1917 – 1920-х років. Сталося це тому, що правдиве висвітлення цієї доби руйнує ідеологічний фундамент під ногами правителів України кінця ХХ – початку ХХI століття. Адже вони "патріотичне виховання" молоді формували – як і за часів СССР – на зразках героїзму совєтської армії в Другій світовій війні. Йдеться фактично про героїзм "совєтського народа" в боротьбі проти німців. На ньому фокусується суспільна увага. А висвітлювати правду про героїзм українського народу в боротьбі проти Красної армії (невдовзі совєтської) і масові злочини цієї окупаційної армії проти України влада не бажає. Бо так легко зруйнувати концепцію "патріотичного виховання", яка панувала в 1990-х роках та на початку ХХI століття.
Може, хоч зараз, прочитавши цю чи інші мої книги про Визвольну боротьбу, якийсь ветеран, а то й інвалід "Великої вітчизняної війни" гірко усміхнеться – за кого і за що проливав кров у 1939 – 1945 роках? Та 1956-го.
У Чехословаччині 1968 року й в Афганістані проливало кров за імперію вже інше покоління "совєтського народа".
Що казати, не одному поколінню наших земляків

Не за Україну,
А за її ката довелось пролить
Кров добру, не чорну...

Книга "Багряні жнива Української революції" – це розповідь про тих, хто пролив "кров добру, не чорну" за Україну, ця книга про справжню Велику Вітчизняну війну українського народу... Ця книга відновлює нашу історичну пам'ять та оживляє синів і дочок України, які полягли в боротьбі за її свободу і щастя.
Вічна Їм пам'ять! І слава!

до змісту книги Роман Коваль Багряні жнива Української революції

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ