Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Видання Історичного клубу "Холодний Яр"

Роман Коваль
Багряні жнива Української революції

100 історій і біографій учасників Визвольних змагань

Відгуки на перше видання книги

Володимир КОЛОМІЄЦЬ, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка: "Як редактор книги "Багряні жнива Української революції" мушу зазначити, що такої актуальної й потрібної для долі сучасної України праці – я зараз не знаю... Роман Коваль – письменник, що глибоко проник у правду життя відроджуваної України 20-х років минулого століття. І його документальні життєписи вояків того трагічно-сяйного для України часу – визначальні і досі".

Гурам ПЕТРІАШВІЛІ, поет: "Для досягнення головної мети – справжньої незалежності своєї Батьківщини – письменник Роман Коваль, на мій погляд, обрав єдино правильний шлях: звільнити національну свідомість деяких співвітчизників від страхів, від комплексу меншовартості й від схильності занадто сумувати. Робить він це тим, що відтворює постаті українських героїв. А знаходить їх Роман Коваль не в своїй фантазії, а в невідомих досі архівних документах, які складає у літопис Визвольної боротьби свого народу. Яскравим підтвердженням чого є його книга "Багряні жнива Української революції". Це величезний і праведний труд. Це є служіння Справедливості і Добру!"

Василь ШКЛЯР, письменник: "Роман Коваль – єдиний сучасний письменник, котрий видобуває із темряви нашого злочинного забуття і страху правду про українсько-російську війну 1917 – 1920-х років. Два десятки його документальних книжок – це мужній виклик нашому ренегатству і ганебному догідництву, це суворий докір тим, хто заради конформістської злагоди з нащадками ворога досі боїться навіть тіні своїх героїчних предків. "Багряні жнива Української революції" – органічне продовження цілісного літопису Романа Коваля про наших великих прадідів – таких молодих і юних! – котрі знайшли свою найбільшу радість у боротьбі з окупантами".

Антоніна ЛИТВИН, поетеса: "Зібралися люди на презентацію нової книги Романа Коваля ("Багряні жнива Української революції"). Ця книга (як і попередні) розгортає пекучі рани рідної землі, яких зазнала вона в роки бурхливого вогненного змагання за волю, за державу, за народ. Зі сторінок постають живі герої, правдива, щира душа кожного промовляє до нас крізь роки, нагадує, що вони віддали життя за щастя рідного краю. І стукає в наші серця: "Віримо, що недарма загинули – рідний край буде щасливий!". Такі роздуми пробуджують книги Романа Коваля. Особливо вражає те, що дійсні слова, вчинки, події та факти нічим не прикрашені, жахні для нашої свідомості й величні у світлі історії України... Пекуче необхідну роботу проводить пан Роман, адже тільки тоді народ стає господарем своєї країни, якщо знає і шанує своїх героїв, якщо несе крізь віки їхній подвиг і велич вчинків. Але боляче стискається серце: скільки мук і крові, скільки молодих і старих, не боячись смерті, йшли в бій за волю рідного краю! А хто знає про них, про їхній подвиг?!"

Михайло ІВАНЧЕНКО, письменник, син сотника Вільного козацтва: "Документальна книга найактивнішого дослідника тогочасних Визвольних змагань Романа Коваля "Багряні жнива Української революції" – не тільки діорама нашого минулого. Вона застерігає сучасних будівників держави від повторення помилок... Завдяки нарисам про Українську революцію виростає національна свідомість і державне мислення українців".

Ігор СЮНДЮКОВ, журналіст газети "День": "Суть історії ми осягаємо через долі людей. Це – її плоть, її "становий хребет". І коли автор художньо-наукової розвідки на історичну тематику керується переконанням, що "історик не той, хто досліджує минуле, а той, хто оживляє його", має до того ж талант, високі патріотичні почуття, також вперту (в найкращому розумінні слова) працелюбність, готовий "перетравити", вивчити та переосмислити сотні й сотні архівних документів, додамо, абсолютно ще не введених у науковий обіг, – праця такого автора, безперечно, важить чимало.

Олег ВІТВІЦЬКИЙ, кандидат історичних наук: "Якщо оцінювати внесок сучасників у сфері повернення забутих імен, то Роман Коваль, безперечно, є одним із найавторитетніших дослідників".

Костянтин ЗАВАЛЬНЮК, кандидат історичних наук: "Багряні жнива Української революції" – книга-пам'ятник. Можна її назвати і братською могилою, могилою українських вояків, могилою не безіменною... Бо ці імена повернув у нашу свідомість Роман Коваль".

Відгукнулася на книгу "Багряні жнива Української революції" і ясновельможна пані Олена Павлівна ОТТ-СКОРОПАДСЬКА, дочка Гетьмана України Павла Скоропадського. 15 вересня 2005 року у Києві на презентації книги "Багряні жнива Української революції" вона сказала: "Досі я вважала, що знала історію Україну, але, прочитавши книгу Романа Коваля, збагнула, що якраз не знала її".

Олена ЧЕРНЕНКО-ТЮТЮННИК, козачка з Черкащини: "Скільки то часу минуло як я збираюсь Вам написати, але всі мої слова міліють перед тим, щоб я хотіла сказати, як би я хотіла подякувати Вам і подивуватися тим, що Ви відкриваєте перед українцями... Роки мої критичні, вже вісімдесят, але романтика духу жива. І не подумайте, що я розливаю перед Вами. Я людина скупа на похвалу і не люблю, коли мене хвалять... Попри мої роки, ще лишилася студентська безпосередність і моє українство, що виховувалось у родині, на Львівщині, формувалося Тютюнниками і завершується "Багряними жнивами..."

до змісту книги Роман Коваль Багряні жнива Української революції

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ