Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Тарас СОБКО
АНАТОМІЯ ХРУНЯ

Кілька штрихів до питання моралі.

Кант колись сказав, що у світі є два чуда – зоряне небо у нас над головою і мораль усередині нас. З небом в Україні – порядок , а що ж там повинно бути всередині нас? Прості речі: не красти, не убивати, не брехати, шанувати родичів, Батьківщину, виконувати обіцянки, допомагати нужденним і т.д. Споконвік аморальним вважалося лицемірство, жорстокість, жадібність, злодійство, наклеп, боягузтво, зрадництво… До речі, про зрадників. На часі.
Прошу звернути увагу, як після Помаранчевої Революції легенько, ніжно і непомітно знівелювали поняття «зрадник». Дивишся цей телезвіринець, нервуєшся, а ведучий спокійно, закотивши очі до неба пояснює тобі, що гість студії – не зрадник, а просто людина з іншою партійною, суспільною, життєвою, чи ще якоюсь там, до дідька, орієнтацією відмінною від загалу. То де зрада? Добре. А хто ж тоді Юда? А що Юда, просто його точка зору і розуміння суспільних процесів в древньому світі не співпадали з точкою зору Ісуса Христа – Сина Божого. Юда вже тоді розумів, що таке справжня ліберальна демократія. І взагалі, чого ви до нього пристали! А що він такого злочинного зробив!? Підійшов і поцілував Учителя. І все! Срібняки? Е-е-е... ну... бізнес! Звичайний бізнес, оплата за послугу. Бізнес має свої закони. А в тих законах дохід понад усе. І ніяких зрад!
Подейкують, що Юда не повісився, а змінив ім’я і пішов у професіонали – лібералом став. А багато українських зрадників записалися у великомученики (опозицію). Паперті сльозами орошують, носиками шморгають – на жалість б’ють, дехто навіть тимчасово перестав красти! Інша частина зрадників – вже в помаранчевих кашне. І влітку носити будуть, і під душем не зніматимуть. Страус, коли ховає голову в пісок, також думає, що його не видно.
В людській свідомості важливе місце займає моральний ідеал. У нас – злодій і бандит з повадками гієни: вистежити здобич, тихенько напасти ззаду, задушити, нажертися і не забути ляжку для Лева принести. Царям ляжка належиться! Ми ж традиціоналісти. Такий «ідеал» непомітно став найвищим критерієм моральної оцінки. А що найгірше – у підлітків. Діти – наше майбутнє!
Суспільство вже не реагує на непросту фразу, що український капітал – кримінальний. Про це з захопленням говорять «незалежні» політичні оглядачі і запевняють нас, що це абсолютно нормально і в усіх державах так. Брешуть «незалежні», не вірте! Західним капіталам сотні років. Мільйонери англійці, німці, французи, італійці, іспанці та інші представники корінних(!) націй Європи не мали швидких грошей. Ті гроші, в основному, зароблялися кількома поколіннями і зароблялися розумними головами, мозолястими долонями і без зброї в руках.
Нашим-ненашим злодіархам (злодій-олігарх) невідоме швейцерівське: якщо у мене багато, то це означає, що у когось мало. Мало того, що злодіарх не знає різниці між Швейцером і швейцаром, то йому ще й готують амністію. Амністію кримінального капіталу. Добре. Най вже їм буде. Але тоді амністію всім злодіям і злодійчукам, а не тільки найбагатшим. Ті голодні хлоп’ята-кишеньківці, котрі роками мучаться по тюрмах за порізану сумочку, також повинні бути амністовані.
Амністію кримінальному капіталу ніяк не може зрозуміти старше покоління. Старше покоління – носії моралі. Тому-то і почалася «кравчуко-кучмівська самостійність» з точного, кумулятивного удару по стареньких, а особливо по селянах. Через який десяток років ми залишимось без взірця, як себе правильно вести в житті і якою повинна бути нормальна людина. Нормальна! Злодіархові політтехнологи вирішили, що ми не повинні цього знати.
Злодіарх за будь-яку ціну не допустить звичайну, людську мораль в суспільство, бо суспільство побачить, який голий, смішний і злодійкуватий паяц сидить в мерседесі. Тому вкладав і буде вкладати шалені гроші в ЗМІ, котрі безсоромно, на виду мільйонів свідків брешуть. Брешуть з милою посмішкою і не моргнувши оком.
На тлі тотальної відсутності національної основи в українській журналістиці злодіарх викохав ще одне аморальне явище – «незалежний журналіст». Незворушно обгадити мою Батьківщину, мою мову, мою Помаранчеву Революцію, мою Лесю Українку, мого Тараса Шевченка – запросто. Він же незалежний. Незалежний від честі, совісті, чи іншого морального гальма. В основному це безсоромні чужаки з манією величності. Хоча буває і свій, українець. Але якийсь інкубаторський, з синдромом безпородного дворняги, наглий і вічно заплаканий. Та що я Вам оповідаю – маєте телевізори, виписуєте газети…
«Незалежний», як реактивний ангел, ширяє над українським суспільством в пошуках звалищ і смітників. Пише в газетах, щебече з екрану що він побачив зверху, коли літав над чужою йому землею-Україною, разом з «об’єктивними» мутантами-орлами і ще «об’єктивнішими» крутіями-горобцями.
Такий піхвошко (і прізвища у них якісь гінекологічні) нагадує корову на сцені, у котрої продукти життєдіяльності випадають неконтрольовано, з піонерською безпосередністю Павлика Морозова. Антисанітарний продукт випадає в суспільство, а суспільство звикло до того процесу і запаху, та й вважає це за норму. Тому «незалежний» і впевнений в своїй безкарності – по писку не фраснуть, бо демократія. Ліберальна!
Тепер «незалежні» журналісти стали гордо називати себе опозицією (у котрої 95% ЗМІ). Деякі вже демонстративно одягли кайдани, тернові вінки і так по вулицях ходять.
Головне суспільне завдання «незалежних» – пропагувати неомораль. Маленький приклад на Інтері: патріот своєї Вітчизни – це погано. Ви ж подивіться, до чого патріоти з Гітлерюгенду довели! Бачите, куди заводить ваш патріотизм!? Та чомусь не додають, що патріотизм не властивий лиш тваринам, психічно хворим і бридким космополітам. Всі інші – патріоти своїх народів і держав.
А от ще один «захований» страус: «Я творець української культури! Яка вам різниця, на чиї гроші! Я творець! Ну, вступив я в ту партію! Але я їх не люблю, я чемний. Це просто так. Я знаю, що вони бандити, що вони все вкрали, що ті гроші криваві, але ж...Ну вийшов разок на мітинг, в чорних окулярах і дідовій куфайці, щоби не пізнали. Ну, покричав у приклеєну бороду, ну, плакатик потримав, ну, підписав якусь там відозву, ну... Ну були там мої студенти, ну то і що такого їм сталося (спробували б не бути), ну здали мені десяток-два відкріпних... А що, хіба були фальсифікації? Ти диви... А я й не чув… Люди! Це не я! Зате ж злодії мені гроші дали (на спектакль, оркестр, книгу чи комп’ютер). Я творець! Я – еліта!»
Ех, еліта, ти як Лоліта! Поки що не розжилася Україна на УПС (українську партію сатани), але якщо б була така партія, а ще й з грошима, то багато з Вас і під неї елітно лягли (є така древня вправа під корчем). І добра половина укр-професури демократично вступила би в УПС, і розробляли б для них чортячо-ліберальну ідеологію з людським обличчям та закамуфльованими рогами й хвостом. Чи ми не бачили щось подібне пів-року назад?
Чомусь прийшло в голову біблійне: «... То ж коли Ти поклонишся передо мною, то все буде Твоє!» (Євангеліє від Луки 4:7).
Тисячі років тому людство усвідомило одну дуже важливу річ: підкорятися тваринним інстинктам – згубно. Суспільство, що не змогло виробити імунітету від цих інстинктів – загине.
Тварина живе інстинктами, тварина не знає законів моралі, тварина не може вчасно застрілитись.

січень, 2005 р.

До змісту Тарас СОБКО АНАТОМІЯ ХРУНЯ

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ