Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Валерій ЯСИНОВСЬКИЙ
НОТАТНИК

Валерій ЯСИНОВСЬКИЙ НОТАТНИК

ЗАМІСТЬ АВТОРСЬКОЇ СПОВІДІ

Переважна більшість того, що увійшло до цієї збірочки, народилася випадково, можливо, навіть поза волею автора. «Підручним матеріалом», аби сотворене не ви вітрилося з пам’яті однаково легко, як і спало на думку, служили нерозлучний журналістський блокнот, а найчастіше – неоціненне надбання останніх десятиліть, мобільний телефон. Завдячуючи сьому диву техніки, ці випадкові думки не просто матеріалізувалися у тексти, а й часто-густо тиражувалися для друзів, приятелів, знайомих – «есемес»-повідомленнями. Вочевидь, рамки «технічно можливого» і стисли викладене у такі форми.

Це значною мірою моя сьогочасна журналістика, відгуки на злободенні події, думки, навіяні «гарячими темами» чи сполохані знічев’я. Спосіб висловитися вголос тому, хто багаторічною активною газетярською працею звик це робити, але нині, в силу певних обставин, позбавлений такої можливості. Втім, є у цьому своя принада: якщо десь-колись одночасно з традиційною друкованою пресою та інтернет-виданнями з’являться ще й «есемес-газети», матиму всі підстави похвалитися, що і я був серед початківців нової справи.

Як у всякому нотатнику, вказую рік народження кожного витвору: світло часу вияснює деталі і, буває, виправдовує появу картини. Саме черговість подій у часовому вимірі втримала мене од спокуси штучно групувати написане за темами: нехай буде так, як народжувалося, – можливо, в цьому, немов у мерехтінні краплин дощу, хтось відчує осібний темпоритм життя.

В. Я.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ