Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ПЕРЕСПІВАЛИ...

МАЙДАН ПО-СЕВАСТОПОЛЬСЬКИ

24 листопада на майдані Нахімова відбулась акція з підтримки євроінтеграції України. Зібрання провели, незважаючи на заборону суду про її проведення та перешкоджання з боку проросійських сил. Численні представники міліції з охороною громадського порядку справились і блокували агресію антиукраїнських сил.
Шумовий супровід забезпечувала традиційно галаслива фронтвумен «Російської общини Севастополя» Тетяна Єрмакова. В’ячеслав Бєбнєв, який називає себе отаманом місцевого козачого союзу «Русь» і відомий агресивною участю під час антидержавного виступу 5 липня 2008 року на Графській пристані, підкравшись ззаду, вирвав із рук демонстранта прапор ЄС. Після короткої сутички і за допомогою міліціонерів прапор, зроблений із міцного матеріалу, трохи пом’ятим повернули власникам. Це був єдиний серйозний інцидент на акції.
Після того, як прапор Європейського Союзу відбили, переможці заспівали гімн України. Славень ще пролунав за час акції не менше 5 разів. Представники проросійських сил мали в репертуарі «Легендарний Севастополь».
Українська пісня як засіб політичної боротьби давно застосовується севастопольцями, які асоціюють себе з Україною, і завжди перемагає, бо українці переспівують будь-яких опонентів.
Активіст громадської організації «Міський рух із захисту прав громадян «Народний контроль» і екс-кандидат в народні депутати Віктор Неганов повідомив, що його напередодні о 23.00 телефоном запросили на засідання суду з приводу заборони проведення акції. Він не пішов, а перед присутніми обґрунтовував свою позицію словами президента Віктора Януковича, який сказав: «Альтернативи реформам в Україні, альтернативи європейської інтеграції не існує». Тому його здивувала якась заборона з боку владних структур.
До нього підійшла представниця відділу зв’язків з громадськістю Ленінської районної адміністрації і пообіцяла дати рішення Окружного суду Севастополя, але так і не з’явилась ні сама, ні з документами.
У цей час студентський актив Севастопольського національного технічного університету проводив велопробіг, присвячений 30-річчю клубу «Муссон» та 50-річчю університету, в якому взяли участь 70 молодих людей. Організатор акції студент державного університету України Сергій Плакіда з факультету технології і автоматизації машиноприладобудування і транспорту на запитання вашого кореспондента: «Молодь за Європу? У вас передові погляди?» твердо і упевнено відповів: «Ми — за Росію!».
Тим часом кілька молодих людей тримали в руках державні прапори України та гасла «Крим — це Європа!», «Молодь обирає ЄС», «Ми = Є», «Не лишайте нас майбутнього!», «Севастополь — частина Європи». Присутні фотографувались також на тлі червоно-чорного стяга та прапора Європейського Союзу.
Треба зазначити, що організатори акції попросили відійти подалі юнака із плакатом «Путін, іди геть!».
Кілька десятків учасників підтримки євроінтеграції, серед яких були представники місцевих партій ВО «Свобода», «Батьківщини» та «УДАРу», завершили свій захід менше, ніж за годину.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2013

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ