Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«Анатомію конфлікту» Форманчука на ДТРК «Крим» збережуть, але переформатують

08-10-2009

Після скарг громадських організацій керівництво ДТРК «Крим» вирішило переформатувати авторську програму політолога Олександра Форманчука «Анатомія конфлікту», зробивши її дискусійним клубом із залученням експертів. Оновлена «Анатомія конфлікту» може стартувати вже наступної п'ятниці, 16 жовтня.

 

Програми «Анатомія конфлікту» в тому вигляді, в якому вона виходила на державній телерадіокомпанії «Крим», більше не буде в ефірі. Про це на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення повідомила заступник гендиректора ДТРК «Крим» Валерія Букіна, відповідаючи на запитання в. о. голови Нацради Андрія Мирошніченка.

 

Пан Мирошніченко процитував запитання, поставлене в чаті ТК Олегові Наливайку, в. о. голови Держкомтелерадіо: «Коли ваші підлеглі працюватимуть і не допускатимуть антидержавних ефірів на ДТРК "Крим" - державній телерадіокомпанії? Форманчук - ворог України, його й близько не можна допускати до ефірів!».

 

Пані Букіна відповіла, що ведучий «Анатомії конфлікту» Олександр Форманчук - знаний і шанований у Криму політолог. «До останньої програми все було нормально. Але в останній програмі (18 вересня. - ТК) його трохи занесло. У нього відбулася серйозна розмова з гендиректором Михайлом Шматовим, і наші позиції розійшлися», - пояснила вона.

 

Як відомо, за закриття програми виступав громадський комітет «Український Севастополь», який 23 вересня поширив відкритий лист на ім'я Андрія Мирошніченка, Олега Наливайка і Михайла Шматова, опублікований в газеті «Кримська світлиця», у якому вимагав «негайної перевірки антидержавної діяльності пана Форманчука на ДТРК "Крим" і припинення існування в ефірі телепередач форматів тоталітарних часів антидержавної спрямованості» (лист надійшов також на адресу ТК). Обурення громадської організації викликав ефір від 18 вересня, у якій Олександр Форманчук назвав Україну «країною-ізгоєм», зауваживши, що в Європі існує «синдром втоми від України». Після цього ефіру вихід «Анатомії конфлікту» на ДТРК «Крим» призупинили.

 

Як розповів ТК генеральний директор ДТРК «Крим» Михайло Шматов, позиції з Олександром Форманчуком у нього не розходилися. «Була цікава спроба створити авторський оригінальний проект аналізу історії розвитку країни і світових процесів з точки зору конфліктології. Але найбільша помилка програми - вона виглядала як книга, не телевізійний жанр. Оцінити проект можна було лише переглядаючи все від першої до останньої серії. Але деякі агресивно налаштовані люди побачили в програмі те, що їм болить. Хоча нерозумно робити заяви за однією програмою, вирваною з контексту. Ми не дозволяємо собі антидержавної діяльності. Та оскільки ми зіткнулися з агресивністю, ми домовилися з Олександром Форманчуком переформатувати проект», - пояснив він.

 

ДТРК «Крим» вирішила розширити рамки монологової програми і перетворює «Анатомію конфлікту» на дискусійний клуб із залученням експертів, у якому обговорюватимуть не загальні історичні процеси, а аналіз подій тижня. Розшириться і хронометраж - замість 15 хвилин проект триватиме щонайменше півгодини. «Пілот» дискусійного клубу, за словами Михайла Шматова, вже знятий, але в цю п'ятницю глядач його не побачить. Швидше за все, переформатована «Анатомія конфлікту» стартує наступного тижня.

 

Також пан Шматов наголосив, що Олександр Форманчук не давав приводів звинуватити його в посяганні на державу. На доказ патріотизму ведучого він сказав, що пан Форманчук - етнічний українець, а в часи студентства був дисидентом (аргумент національності на свою користь наводив і Григорій Кваснюк, якого звинуватили в антидержавній пропаганді). «"Анатомія конфлікту" - це програма для розумних глядачів», - резюмував гендиректор ДТРК «Крим».

 

«Телекритика»

 

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ