Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ПАНОПТИКУМ ТЕЛЕХИМЕР

Було б логічним, розумним і зрозумілим, якби журналісти запрошували на телевізійні дискусії людей розумних, логічних і не упереджених в своїх фобіях. Ну хоча б їх було на екрані більше, ще можна було б змиритись — адже у переважній більшості люди є нормальними. Коли ж маніпулятори перетворюють екран на пункт пропаганди з пануванням мови ворожнечі, це викликає відразу.
«Фашизм», «неонацизм», «провокаторы», «идиоты», «мразь», «разделение страны», «использованный презерватив», «майданутые», «шабаш», «идиоты — других слов нет к этому моменту», «собака порылась» — це ще не всі слова ненависті, які підтверджують упереджений і тенденційний підбір інтелектуально висхлих учасників для створення антиукраїнської агітки. Вже привчені до такого словесного бруду і міцних сварливих слів глядачі Першого Севастопольського каналу почули їх від оскаженілого комуніста Василя Пархоменка і такого ж неадекватного «руськоблоковця» Геннадія Басова у шоу, присвяченому подіям на столичному Майдані.

Танна Крутскіх

Навряд чи була вражена цими словами ведуча Танна Крутскіх, яка перед цим представила цих людей словами: «Це люди, думка яких в місті цінна». Але ж для нормальних людей такі думки і слова — це сміття і словесний бруд!
На телепередачу був запрошений і організатор севастопольських євромайданів Віктор Неганов. Йому зателефонували і повідомили про «круглий стіл» з шістьма учасниками, пообіцяли рівність у висловлюваннях, запропонували привести із собою однодумців.
Обдурили.
У студійному бедламі брали участь кілька десятків представників проросійських сил, у тому числі чиновники від влади. Ні для кого не є секретом, що місцева влада є орієнтованою на Москву, а можливість висловити думки законослухняним громадянам, лояльним до України, блокується як у судовому порядку, що стосується мітингів, так і суцільною цензурою в ЗМІ.
Слід відзначити і традиційну антиукраїнську позицію ведучої Танни Крутскіх, яка своїми репліками, добором відеосупроводу, необґрунтованими претензіями на політичну аналітику та психологічними установками створила цілком неадекватну атмосферу в студії. Кинуті мимохідь фрази — «большинство не понимают, за что стоят», «вокруг Украины бегают все», «митинг лежит в основе коллапса страны», «Севастополь сохранит свое отношение ко многим вещам творящимся» — у психологічно слабких глядачів знижують здатність адекватно сприймати дійсність. Як доказ — шоу проводилось напередодні мітингу за євроінтеграцію і, швидше за все, таке нагнітання масового психозу вплинуло і на збільшення кількості агресивних севастопольців, які енергійно заважали мирній акції.
Потужну ахінею несли не тільки згадані параполітики, які бояться українців через своє небажання бачити і розуміти навколишній світ. Більш-менш адекватними з проросійського боку виглядали двоє, ну, можливо, троє учасників.
Людям, які поважають українську державу, виступають проти будь-якого насильства — економічного, психологічного, морального, фізичного і захищають права людини, надали обмаль часу для висловлення своїх думок, а коли говорили правду про Майдан, від них забирали мікрофони. Тобто прихильники Росії в Севастополі самі не кажуть правду й іншим не дають такої можливості. Прояв такої фізіологічної ненависті до свободи і прав людини повторюється і на недільних мітингах. А найбільша проблема цих людей не в тому, що їм ніхто нічого не пояснив, а в тому, що вони нічого не хочуть знати і розуміти.
Мабуть, ведуча цього ток-шоу під назвою «В курсе дела» Танна Крутскіх особливо пишалась виконанням своєї місії з показу кадрів провокації біля Адміністрації Президента, яка була спланована проросійськими силами і яку засудили організатори Майдану. При цьому в кадрі ніхто не дивувався факту безперешкодної появи бульдозера і такому самому з боку «Беркуту» безперешкодному приготуванню булижників, якими провокатори кидали по бійцях. Зрозуміло, що для нагнітання страху і ненависті до українців та підгодівлі в собі шовіністичного солітера до кадрів відео була дописана тривожна музика. А биття ногами бійцями «Беркуту» лежачих людей показувати заборонено. Слава Богу, ми живемо не у севастопольському інформаційному вакуумі, є Інтернет, є інші телеканали, які не бояться правдиво інформувати.
Було показане і явно сфальшоване інтерв’ю російського телеканалу з якимсь російськомовним українським націоналістом Олегом, у якого на голові була «балаклавка» і який стверджував, що «всі українські націоналісти ходять з ножами». Зрозуміло, що таке добре засвоює російський глядач. Потім творці пропагандистського продукту додали ще неадекватні висловлювання українофоба Олеся Бузини, сказані на московському ТБ.
Підливав свою брехню у псевдодискусію і такий собі поет-пропагандист Андрій Соболєв віршем із нахабно неправдивим твердженням «Мой язык здесь чужд народу». На сигнальні рецептори людей, які переїхали жити із Росії в Україну, така брехня гарно діє.
Потішив специфічну публіку і в. о. заступника голови міської державної адміністрації Віктор Драченко, який сказав: «Ми програли інформаційну війну через те, що ЗМІ перебувають у приватній власності». При цьому він не сказав про те, що Перший Севастопольський канал перебуває у приватній власності і заснований іншим заступником Володимира Яцуби Дмитром Бєліком. Також чиновник повідомив, що це, виявляється, опозиція хоче, щоб у країні ввели надзвичайний стан. У запалі своєї ненависті до Західної України перефразував слова Леоніда Кучми у «Севастополь — не Львів». Ну так і не Брюссель же! І не Владивосток…
Підсумовуючи цю, з дозволу сказати, дискусію, він висловив упевненість, що Севастополь «останется островком стабильности», і на основі своєї думки запропонував перенести столицю України в Севастополь.
В інформації про свої цілі на сторінці в Мережі вони пишуть: «Телеканал «Первый Севастопольский» — это современное средство массовой коммуникации, а не навязанное сверху информирование севастопольцев». Судячи з вищеописаного пропагандистського продукту, виглядає, що це є брехливі слова, а шоу було відверто замовним саме згори.
Президент України Віктор Янукович нещодавно сказав: «Нам в жодному разі не можна будувати політику на протиставленні. Є точка зору людини, треба поважати. Нам треба об’єднувати, а не роз’єднувати людей».
Є пропозиція ці слова написати великими літерами у кабінеті заступника голови Севастопольської міської державної адміністрації Дмитра Бєліка і примусити його виконувати побажання свого керівника як по партійній лінії, так і по державній службі.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Коментарі від учасників передачі

Віктор Неганов:
— Звичайно, це був класичний «розвод». Слово мені надали насправді всього один раз у вступній частині. Зате увесь інший час був відданий Драченку, Пархоменку, Басову, які по п’ять разів у розлогих промовах, без обґрунтованої аргументації обливали брудом громадянські протести по всій Україні. Слова про «ідіотів» на Майдані та інші образи з вуст комуніста Пархоменка та Басова викликали у мене культурний шок і огиду. Мені соромно, що я і кілька севастопольських активістів опинилися на цьому антиукраїнському шабаші в прямому ефірі.

Віктор Бурда:
— Коли мені надали слово і я почав говорити про справжні причини протестних акцій на Майдані — корупція у провладних структурах міліції, депутатському корпусі і судах, безробіття в державі, яке з часом тільки зростає, відсутність інвестицій в економіку — і порушив питання про побиття дітей бійцями «Беркуту» 30 листопада, на що до мене в жодному виступі ніхто не звернув уваги, на мою адресу пішов шалений галас, мені не дали далі говорити і забрали мікрофон. На цьому каналі були показані сфабриковані кадри нібито проукраїнських ультрас, які хотіли напасти на президента зі зброєю, інтерв’ю Бузини з антиукраїнськими висловлюваннями. Все це сфабрикована програма для зомбування свідомості севастопольців. Севастополь тримають в інформаційному голоді вже тривалий час, і такі канали, як Перший Севастопольський, відверто працюють в унісон політиці Росії на наших теренах, а інші місцеві канали не висвітлюють правдивих фактів політичного життя держави.

P. S. 12 грудня 2013 р. народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко зробив заяву, в якій, зокрема, сказав:
«Уже сегодня вокруг Севастополя есть несколько баз, где ночуют и готовятся национал-фашистские молодчики к блокированию подразделений Черноморского флота, для создания провокаций с целью вызвать дестабилизацию в нашем городе».
Кому цікаві ці та інші нісенітниці від цього діяча, звертайтеся за адресою: http://new-sebastopol.com/news

"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2013 > Тема "Резонанс"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ