Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
ТЕЛЕГЛЯДАЧІВ ЗНОВУ РОЗЧАРУВАЛИ

— Но что бы вы ни говорили, я вам скажу откровенно — Чемберлен все-таки тоже голова.
Пикейные жилеты поднимали плечи. Они не отрицали, что Чемберлен тоже голова. Но больше всего утешал их Бриан.
— Бриан! — говорили они с жаром. — Вот это голова
!
І. Ільф, Є. Петров, «Золоте теля»

Якось я пропустив присвоєння звання “Найемоційніший ведучий у місті” журналісту Руслану Єрмакову. Принаймні, так про нього в новинах повідомив його рідний проросійський ресурс “Форпост”. А наміри ці були досить скромні — провінціали замахнулись на славу передачі “Прожекторперісхілтон”. Як це могло відбутись без багатолітнього досвіду шоуменів, було незрозуміло.

Отже, я витратив 50 хвилин свого дорогоцінного часу на перегляд нової програми на Севастопольській РДТРК під заманливою назвою “Пресс-Среда”. Як погрожував ще й не новоспечений ведучий, передача (не дай Боже!) у такому форматі виходитиме по середах.

На жаль, мої підозри справдились. На екрані державного телебачення глядачі спостерігали таку саму нудоту, як і під час монологів місцевих політиків і чиновників. Учасники безперешкодно рекламували власні місця роботи і власні політичні уподобання. Довелось слухати рясні й безперестанні монотонні цитати, які вони читали з аркушів, неприкриті компліменти представникам влади, відволікатись на рухомий рядок, який “давив” глядачів регаліями учасників розлогої розмови ні про що, на жахливої якості картинку з червоними плямами одягу учасників — і це ще не все, що викликало відразу глядачів, які висловили свої думки ще й під інформацією про дебют Р. Єрмакова в червоній сорочці з підтяжками на Севастопольському телебаченні, темперамент якого зовсім не сприяв ні заявленому темпу, ні обіцяним веселощам.

Проговорені теми — партійної парасольки над Дідом Морозом, тролейбусів та бази відпочинку в Батилімані, закону про Севастополь, обіцянок влади — виявились слабко висвітленими і логічно незавершеними. Нічого не було сказано нового, що невідоме було б читачам газет, глядачам чи користувачам Інтернету. “Ми не забудемо обіцянок” — єдиний меседж, який запам’ятався з передачі.

Очевидно, що подібні “Гайд-Парки” в часи суцільних монологів політиків чи начебто дискусій з вельми сервільними і запопадливими журналістами необхідні на сучасному місцевому ТБ, але показ цих недопередач за державний кошт є сумнівною ініціативою — адже представлені учасники не є фахівцями в телебаченні (за виключенням Л. Сомова), не є відомими шоуменами, не розуміються на принципах телебачення. Мабуть, треба таки спочатку вивчитись професії телевізійника чи шоумена, а потім уже називати себе “найемоційнішим ведучим у місті”. Та й хіба по-брежнєвськи читати перед телекамерою — це модно й сучасно?

До речі, наступного дня в цей же час у передачі “По существу” відбулось справді жваве обговорення важливих тем сьогодення міста. Глядачів до екранів було просто-таки “приковано”, відбулись дзвінки в студію. Можливо, причиною цього була участь громадської активістки Маргарити Литвиненко, але ролі досвідченого телевізійного ведучого Миколи Скребця применшувати не можна.

“Досі не вірю, що такий формат можливий для нашого телебачення”, — повідомляв в анонсі передачі Єрмаков.

Добре, коли ту передачу переглянув генеральний директор СРДТРК Сергій Норманський. Можливо, він зробить правильні висновки після такого доволі глевкого млинця грудкою, і ця віра втілиться.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ, “Флот України”
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=4524

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ