Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Іван ЛЕВЧЕНКО
ОСІННЯ МЕЛОДІЯ ДУШІ
Книга віршів

Іван ЛЕВЧЕНКО

Нова книга віршів "Осіння мелодія душі" члена Національної Спілки письменників України Івана Левченка, як і попередні видання, адресована шанувальникам сучасної української поезії. До неї увійшли твори, написані автором із вересня 2015-го і до кінця листопада 2016 років.
Природна збентеженість душі від того, що вже й осінній сам, говорячи словами поета, і від неймовірно тяжких випробувань, які випали на долю української громади у зв'язку з анексією Криму Росією та триваючою кровопролитною війною з загарбником на Донбасі, наповнює авторське слово такими довірливими та притягальними інтонаціями, що вся книга сприймається як сповідь сучасника – поета й громадянина – про найголовніше, що болить кожному небайдужому співвітчизнику: про непоправні втрати на фронті та важку дорогу до миру – запоруки збереження територіальної цілісності й незалежності України і неодмінної умови оновлення життя в ній.
Усвідомлюючи, що війна роз'єднує рід і наповнює душі людей ненавистю, неминуче нищить рідну землю та робить незахищеною на ній людину, автор пристрасним рядком кличе до порозуміння та єдності, неодмінної уваги до найбільшої цінності кожного – його життя.
Разом із тим він – співець краси рідного краю, його неповторної природи – цього джерела справжньої поезії життя, благословенної самим Богом землі, де з діда-прадіда прагнули щастя й волі попередні покоління українців. І нинішні сягнуть його – щастя, і сподіваної волі за однієї умови – щирої любові до України, переконаний поет.
Саме любов'ю до неї й дихає кожне його слово. І в цьому особлива принада та цінність нової книги талановитого автора, котрий розраховує, як і раніше, на вдумливого читача та змістовний діалог із ним.

 

До книги Іван ЛЕВЧЕНКО ОСІННЯ МЕЛОДІЯ ДУШІ

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ