Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«УСЕ, ЩО НЕ НАВАЖУВАЛАСЬ ВАМ СКАЗАТИ...»

Оксана Кучурка

Чим приваблюють конкурси як організаторів, так і учасників? Звичайно, своїми можливостями і відкриттями. Насамперед, щоб виявити в кожному учаснику творчі здібності, щиро поділитися наболілими думками, переживаннями. А для організаторів — підтримати обдаровану дитину, вплинути на її мовленнєвий та етико-естетичний розвиток, а також розкрити талановитого вчителя.
Без перебільшення можна сказати, що робота вчителя-словесника оцінюється за творами його учнів. Щоб переконатися в цьому, варто прочитати твір однієї учасниці районного етапу ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який проходив 16 листопада в м. Севастополі. Оксанка Кучурка (яка, до речі, минулого року на заключному етапі цього конкурсу посіла ІІ місце), обравши тему твору «Незабутня зустріч у моєму житті», відважилась щиро написати про свою вчительку української мови і літератури Валентину Терентіївну Рябку.
«Бувають люди, про знайомство та зустріч з якими забути неможливо. Не потрібно доводити, що вони — важлива, невід’ємна частина нашого життя. І я щаслива, що знаю таку людину.
Трохи більше двох років тому, коли перейшла до середньої школи з початкової, ще зовсім маленька та налякана її труднощами, я сподівалася на підтримку лагідних, доброзичливих, по-справжньому відданих своїй справі вчителів. Було б неправильно сказати, що мені пощастило. Це більше, ніж просто талан, бо я маю чудового класного керівника. Але найголовніше — у мене найкраща (не боюся цього слова) у світі вчителька української мови і літератури. Мабуть, мені має бути соромно, що не зможу описати її. Але я просто гублюсь у словах, бо не здатна визначитися, з чого розпочати. З великої, доброї, неймовірно чистої, сповненої теплом душі Валентини Терентіївни, з її лагідних очей, у яких світяться турбота та хвилювання за кожного учня, чи з її викладацького таланту? А може, з неповторного темпераменту? З тонкого почуття гумору?
Моя вчителька української мови — патріот, вона з успіхом прищепила це почуття й багатьом (а найімовірніше, усім) своїм учням. На кожному уроці в неї цікаво, зрозуміло, відчувається гордість і за нашу солов’їну, і за державу, і за народ.
Валентина Терентіївна для мене — наче друга мама. Я щиро дякую їй за те, що вона, не шкодуючи свого часу, праці та здоров’я, завжди мені допомагає. Я дуже люблю її. Сподіваюся, що моя вчителька почує чи прочитає ці слова.
А спогад про той сонячний осінній день, коли в першому кабінеті гімназії № 7 наш невгамовний і галасливий 5-В лагідною усмішкою зустріла Валентина Терентіївна, назавжди залишиться в моєму серці.
Маю надію, що Вам,
Валентино Терентіївно,
Випаде це прочитати.
Бо це усе — для Вас.
Усе, що не наважувалась
Вам сказати».
Погодьтеся, щоб стати справжнім майстром у педагогічній справі і заслужити саме такі слова вдячності, треба протягом тривалого часу пізнавати серцем усе, чим живе, з чого радіє й чим засмучується учень.
Побажаємо Оксанці та її вчительці й цього року здобути перемогу!

Валентина ЛОПАТЮК,
методист з української мови і літератури Інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету

"Кримська Свiтлиця" > #47 за 22.11.2013

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ