Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

«УКЛІН ТОБІ, ТАРАСЕ!»

Василь Нечепа

Таку гаму почуттів — від глибоко трагічних до світлих і оптимістичних — може викликати тільки українська пісня. Про це подумалось під час концерту кобзаря Василя Нечепи в Українському культурно-інформаційному центрі в Севастополі. Власне, він співав у трьох іпостасях і продемонстрував свій потужний потенціал ще й як естрадний співак та виконавець академічних пісень.
Народний артист України Василь Нечепа взяв на себе добровільну місію — до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка здійснити 200 концертів по Україні та за її межами. Цей виступ, під час якого прозвучали народні та сучасні пісні, музичні твори на слова Кобзаря, академічний спів, безпосереднє спілкування про звичаї українського народу, його історію і культуру, видатних постатей, був 166-тим. А вперше пісенна програма «Уклін тобі, Тарасе!» пролунала в с. Крути Чернігівської області 29 січня 2012 року і з того часу його голосом милувались слухачі Києва і Львова, Харкова і Черкас, інших міст і містечок нашої Батьківщини. Попереду — виступи в Харкові та Москві.
У 2006 році за концертну програму «В рокотанні, риданні бандур» він отримав Державну премію України імені Тараса Шевченка. А до цього були уроки у народного скрипаля Олександра Сопіги та заслуженого артиста України Леоніда Пашина. Талант Василя Нечепи шліфував народний артист України, викладач Київської консерваторії Сергій Козак; грі на кобзі й лірі навчав кобзар-віртуоз Олександр Корнієвський, який, своєю чергою, засвоїв таємниці кобзарського та лірницького мистецтва від славетного Терентія Пархоменка.
Творчість Корнієвського, який створив 180 бандур рідкісного оздоблення і звучання, так надихнула Василя Нечепу, що він єдиний в Україні став продовжувати стародавні традиції Чернігівської бандурної школи і став виконавцем і хранителем героїчного епосу.
Неповторне урочисте й ошатне сценічне вбрання співака, сповнені патріотизмом і любов’ю до рідного краю пісні активного автора і учасника патріотичних заходів, які відбуваються в Україні, викликали емоційне співпереживання і у слухачів Севастополя. Сама поїздка артиста до нашого міста відбулась з ініціативи Української академії банківської справи Національного банку України і в Севастопольському інституті банківської справи відбувся його концерт для 600 студентів.
Переповнені почуттями й емоціями учні та студенти попросили про фотографування зі співаком на згадку. Студентка філологічного факультету СМГУ Тетяна Ромашкіна каже, що отримала задоволення від виступу Василя Нечепи, завдяки йому глядачі змогли поринути у часи Шевченка. «Ми почули пісні Тараса Григоровича у шикарному виконанні кобзаря, який має неперевершений голос та так майстерно грає на кобзі, яка, до речі, в нього дуже гарно виконана. Вона прикрашена портретом Шевченка, а вершина грифу зроблена у вигляді голови козака. Більше того, артист співав деякі пісні навіть у тій тональності, в якій, за його словами, співав сам Шевченко. Дуже цікавими були й невеличкі розповіді виконавця про Тараса, деякі цікаві відомості я почула вперше.
Приїзд українського кобзаря до Севастополя — це справжній подарунок до Дня народження великого митця!».
Ірина Усанова з того ж СМГУ додає: «На мою думку, кожна можливiсть доторкнутися до живого слова, спiву, творчостi народу — безцiнна. Тому в мене залишилися неймовiрнi враження вiд виступу кобзаря-лiрника Василя Нечепи. Мої подруги теж були в захватi! Ми дуже вдячнi артисту. Хотiлося б, щоб подiбнi чудовi заходи вiдбувалися в нашому мiстi й надалi!».
Голова Севастопольської міської організації Союзу українок, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української філології Севастопольського міського гуманітарного університету Тамара Мельник каже: «Надзвичайно задоволена, що студенти-філологи, разом з якими я була на зустрічі, усвідомили, що кобзарство — річ зовсім не архаїчна. Унікальний митець співав і про минуле, і про сьогодення. У проникливих ліричних композиціях були роздуми про добро і зло, правду і кривду, віру і зраду — про вічне. Адже, якщо пісня справжня, якщо музика і слово чарують слухача, жодні часові кордони не стануть на заваді.
Усі гаряче аплодували унікальному тенору з високопрофесійною виконавською школою.
Дякую! За тріумф! За вишкіл!»
Словом і піснею Василь Нечепа дарує нам віковічну українську мудрість, дух народу, наставляє молодь любити й берегти свою землю. Тому доречно буде завершити словами Тараса Шевченка:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!

Василь Нечепа

Василь Нечепа

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #47 за 22.11.2013

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ