Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

«ОТЕЧЕСТВО СОБІ ҐРУНТУЙМО В РІДНІМ СЛОВІ!»

25 січня у севастопольській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 60 ім. Героя Радянського Союзу Володимира Пилипенка у присутності школярів, студентів та вчителів відбулось урочисте відкриття фінального етапу ХIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Це свято вже стало традиційним для городян. У І етапі конкурсу цього року в м. Севастополі взяло участь близько 4 тисяч учнів і студентів з усіх навчальних закладів. До фіналу дійшли 38 кращих учасників.
Присутні палко привітали ученицю гімназії № 8 Любов Янковську, яка минулого року вже вдруге стала переможницею конкурсу і посіла ІІ місце.
З вітальним словом до конкурсантів звернулася заступник начальника відділу загальної середньої освіти, шкіл-інтернатів, дошкільних закладів і виховної роботи Управління освіти та науки Євгенія Панасенко, яка привітала їх від імені управління та від голови Севастопольської міської державної адміністрації, начальника Управління освіти та науки Ірини Заєць і побажала творчої наснаги учням і студентам.
Голова Севастопольської міської організації «Союз українок», доцент кафедри української філології Севастопольського міського гуманітарного університету Тамара Мельник зазначила, що мова має божественне походження, і сьогодні вчені доводять, що кожне слово, кожен звук, який ми промовляємо, має торсійне поле... Значить, мова жива і чутлива.
Вона привітала учасників і від імені почесної голови Союзу Українок Богдани Процак та подякувала учителям-словесникам, які зацікавили учнів, закохали їх в українське слово, батькам, які підтримували і заохочували дітей, та методисту з української мови і літератури Інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету Валентині Лопатюк.
Свій виступ вона завершила словами Пантелеймона Куліша, який писав: «Отечество собі ґрунтуймо в ріднім слові!».
Доцент кафедри українознавства Військо-морської академії ім. П. С. Нахімова, представник Ліги українських меценатів Ольга Андріянова приєдналася до тих найкращих побажань і сказала, що всім нам дуже приємно через те, що інтелектуальну перемогу здобули у рік, коли вся Україна святкує 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.
Пам’ятними сувенірами та дипломами були нагороджені, зокрема, учні, які посіли І місце: учениця 3 класу гімназії № 10 Олена Демиденко, Дар’я Дьякова (4 клас, гімназія № 7), Арсеній Бруннер (5 клас, гімназія № 8), Максим Поривай (6 клас, гімназія № 24), Оксана Кучурка (7 клас, гімназія № 7), Юлія Худіна (8 клас, ЗОШ № 58), Ірина Мадюкіна (9 клас, ЗОШ № 31), Ганна Панчоха (10 клас, гімназія № 7), Вікторія Брикалова (11 клас, гімназія № 5) та студенти Ірина Кольцова (Севастопольський медичний коледж ім. Жені Дерюгіної), Ірина Усанова (Севастопольський міський гуманітарний університет) і Марина Шеремет (Севастопольський національний технічний університет).
Грамотами Управління освіти та науки і книгами від міської організації «Союз українок» були нагороджені вчителі і викладачі української мови і літератури.
Урочистості оздобили чарівні українські пісні від ансамблю бандуристів під керівництвом учителя музичного мистецтва Ганни Ільїної. Присутні почули пісні «Сопілочка», «Стежина добра», «Краща мова єднання», насолодились сольним танцем «Квітка-душа» у виконанні учениці 7 класу гімназії № 5 ім. Лесі Українки Віолетти Романової. Далі відбулось відкриття конверта із завданнями фінального етапу і переможці приступили до роботи.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2014 p.

Урочисте відкриття церемонії нагородження переможців ХІV Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика в школі № 60 ім. Героя Радянського Союзу Володимира Пилипенка. Виконується державний гімн.

"Мова моя українська, батьківська, материнська", - натхненно промовляють учні гімназії № 5, ведучі свята

З вітальним словом до конкурсантів звертаються представник Ліги українських меценатів Ольга Андріянова, голова Севастопольської міської організації «Союз українок» Тамара Мельник, голова Конгресу українців Севастополя Богдан Мороз та заступник начальника відділу загальної середньої освіти Управління освіти і науки Євгенія Панасенко.

Лунає  чарівна українська мелодія ансамблю бандуристів під керівництвом Ганни Ільїної.

Конкурсанти уважно спостерігають за дійством на сцені.

Наймолодша учасниця фінального етапу – учениця 3 класу школи № 38 Поліна Бакал.

Далі

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ