Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Віталій КАРПЕНКО
АНТИУКРАЇНСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ
в  УКРАЇНСЬКІЙ  ДЕРЖАВІ

Десять років української незалежності – термін достатній, щоб зупинитись, озирнутись, підсумувати: на якій точці розвитку перебуваємо, чого вдалося і чого не вдалося досягти, що зроблено і що упущено. Десять незалежних років – це вже саме по собі значне досягнення для країни, яка понад три з половиною століття була позбавлена державності і впродовж цих століть не здобувала незалежності на такий тривалий час.

Сьогодні, дякувати Богові, маємо всі атрибути самостійної і незалежної держави: суверенну територію майже в історично етнічних межах; державний кордон з митною службою, прискіпливою на заході і поблажливою на сході; одвічно властивий нашому народові Тризуб у формі, щоправда, Малого Герба; Державний Прапор у вимріяних поколіннями українців синьо-жовтих барвах; Державний Гімн, що ним стала славнозвісна пісня Вербицького на слова Чубинського «Ще не вмерла Україна», з якою на вустах приймали смерть українські патріоти і яка тривалий час була під забороною; зрештою, маємо власний Парламент, власний Уряд, власного Президента. Нас визнав світ, понад 150 держав прислали до нас своїх Послів і ми маємо власні Посольства майже у такій кількості країн.


ЗМІСТ
 
Економічна політика
Відсутність державної ідеології
Мовна політика
Справи церковні
Інформаційний простір
Свобода слова
Замість резюме: деякі висновки, узагальнення, прогнози
Бібліоґрафія


Автор – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор суспільно-економічних наук Українського Вільного Університету (Мюнхен), заслужений журналіст України – досліджує неґативні тенденції, які намітилися в житті українського суспільства за перше десятиріччя Української незалежної держави.

 В основу брошури покладено тези доповіді, з якою автор виступив в Українському Вільному Університеті (Мюнхен) 9 жовтня 2000 року.


Віталій КАРПЕНКО. Антиукраїнські тенденції в Українській державі. Київ, 2001 р., 112 стор., науково-публіцистичне дослідження. Розраховано на масового читача.

ISBN 966-7139-41-7
@Віталій Карпенко. Антиукраїнські тенденції в Українській державі, 2001
@Асоціація Української Національно-демократичної Преси, 2001Анатолій МАТВІЄНКО
Доки буде неукраїнською Україна?
(про книгу Віталія Карпенка і не тільки)

Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі Бібліотека "Українського життя в Севастополі"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ