Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Тарас СОБКО
АНАТОМІЯ ХРУНЯ

До питання парламентської республіки в Україні.

А у нас хочуть зробити з України парламентську республіку, де Верховна Рада буде мати абсолютну владу. Еге ж, в перервах між мордобоями і блокуваннями парламент буде керувати державою. Поясніть мені, ну як можна спокійно і тверезо аналізувати та голосувати за державні справи, якщо тебе тільки-що обізвали козлом і надавали по писку? І цей дурдом «Веселка» буде царем і богом? Верховна Рада, де розумних – 30 чоловік? Уявіть собі військо під час війни, де все вирішують солдатські совєти, чи хірургічну операцію, котру роблять багато санітарок одночасно. В старі часи у багатьох державах парламенти на час війни, пошесті чи стихійного лиха розпускали, а керівництво і відповідальність на себе брав цезар. Ще древні розуміли, що говорильна демократія сенату «за базар нє отвєчаєт» та і практика оплачених голосувань існувала вже тоді.
А Ви ж подивіться, як Москва хоче в Україні парламентської республіки. Братани так нам совєтують-совєтують, так нам бажають-бажають цього глобального щастя, що аж ся заслинили! Москва прекрасно знає, що вічне протистояння у Верховній Раді паралізує Україну і це все закінчиться втратою незалежності. А собі Росія чогось збудувала авторитарну, бетонну, президентську вертикаль влади – така потуга ні Цезарю, ні Піночету і не снилася. Не треба бути високим аналітиком для розуміння того, що парламентське управління в пошматованій країні, в сенсі стабільності, міцності і тверезості, буде набагато слабшим та скандальнішим, ніж сьогоденна система (якби ще дідьчий Мороз не впхався зі своїми реформами). Та і корінні реформи проводити в державі по лінії парламенту – відверта дурня. Споконвік реформи в державі успішно проводив виключно диктатор.

Ви скажете, а пані Юля, котра підтримує і вірить в успіх парламентської республіки? А що пані Юля-канцлер, вона вболіває за за шлунки народу. Народ її любить за це, а про Українську Душу пані Юля – ні слова. Націю треба вчити, виховувати, підштовхувати і вести. А як впирається, то тягнути за вуха, а не сюсюкати і ублажати. Тоді це буде дійсно успішна, розумна нація, а не натовп. Це знали ще в древньому Єгипті, і в Греції, і Римі: «хліба і видовищ» були тільки для люмпена.
Людина, яка має великі гроші, має збочений світогляд – монетизація Душі. Це не закид, це Біблія: «...багатому дуже важко ввійти в Царство Небесне, як верблюду у вушко голки...» І оця пісенька для дітей, що ми спочатку українців нагодуємо, а вже потім візьмемося за Душу і Серце – відверта ідеологічна бомба заповільненої дії, на що маємо приклад безпородних США. Підніміть в Україні середню зарплату до тисячі доларів, і через пів-року почуєте, що мало. І в США, і у Франції, і в Німеччині, з їхніми високими зарплатами, всім мало і мало. Найбільше плачуть, що їм мало, наші мільйонери. Так-так, якби їм не було мало, то вони б не відривали шматки з м’ясом, щоб аж кров бризкала. Ісус у Біблії на це каже: «...Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів, і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!» Ну точно, про наших мордастих сказав! Духовність – це те, чого нема у диких тварин і в нашому парламенті. Держава повинна підтримувати високий рівень духу нації і під час голоду, і під час війни, і під час смути, і під час того, що ми маємо зараз. Від пані Юлі я цього не чув. А до того всього додайте друга і соратника пані Юлі, пана Фельмана, котрий аж умліває, хоче 8-ми мільйонам нелегалів з пакистанів та різних індій видати українські паспорти. Мотивація у Фельдмана проста: зайди будуть наповнювати пенсійний фонд і рятувати демографічну кризу в Україні. Я б повірив у мультикультурну щирість БЮТівця Фельдмана, якби у нього дружина була негритянка, а усі діти – китайчата. Своїй родині він мультикультурності не бажає, а Україні нагилює. Фельдман ніби і не знає, що через 20 років замість наших церков будуть стояти мечеті і синагоги, а через 30 років українці будуть на своїй землі у меншості. А через 100 років? Знає Фельдман, знає все прекрасно і їздить по світу лементуючи, голосячи та заливаючись слізьми про українську ксенофобію, антисемітизм, фашизм, гітлеризм, нацизм і т.д. Мабуть ось-ось розкаже, як у кожній галицькій хаті висить портрет Гітлера. Добре, що він ніколи не бачив стародавніх галицьких вишиванок зі свастиками, а то б на цілий світ роздзвонив про матеріальні докази галичанського фашизму. Скоро Фельдман розкаже світу, що Трипільська цивілізаці – це фашистська цивілізація, бо усі їхні баняки розмальовані свастиками. А пані Юля на це все ні мур-мур... Гарна жіночка, розумна жіночка, але в душі не україночка. Ви їй це не закидайте, бо вона що, одна така? Як України нема в серці, то... Це що, злочин?
Чи пам’ятає Франція свій національний костюм? Чи співають рядові британці за столом пісні своїх прадідів? Ні, вони все забули і їхні основні органи, шлунки, не мають потреби пам’ятати про неїстівні речі! Просто у свій час і французи і англійці не спинили своїх фельдманів. А Україна, по Фельдману, стане, мабуть, якоюсь джамахірією. А звучить же ж як романтично-демократично: «Арабська парламентська джамахірія Україна»! Та воно би нічого, але кажуть, що обрізання – це дуже боляче...
«Юго-Восток Украины» вибрав до парламенту стадо україноненависників. І їх абсолютна більшість. Чи Ви про це не чули? Ага, хай пані Юля хоч трошки попустить віжки БЮТу і побачите більше! Якщо так і надалі піде, то старше покоління українців відійде – і шлюс, по українству. Рускоязичні це знають і про це мріють. Про це відкрито говориться у їхніх ЗМІ. Понаписували у Москвї наукові теорії, що галичани взагалі, навіть і не слов’яни, що українців взагалі не інувало ніколи. Кажуть, що українців австріяки з поляками придумали. Ага, а білоруси і українці – це все русскіє, а псевдо-теорію про три братні народи придумали комуністи.
Зараз хоч Президент на боці українства, він хоч трохи стримує атиукраїнський шквал. А що буде з українством при керівництві державою східняцьким парламентом? От проголосують ввести в Галичині китайську мову і все! Від гадє можна чекати будь-що! Закон проголосований парламентом – легітимний і не грає ролі, хто з депутатів за нього голосував, бандити, хами, шофери чи вороги українства з вищою освітою. Головне – кількість голосів!
Китайці в Тибеті зараз використовують московську технологію «тихої сапи»: в центрах тибетських міст вже живуть тільки китайці і керівні посади тільки у китайців, 80 000 тибетців вже кудись переселяють, ЗМІ тільки китайські, все переходить на китайську мову, монахи-протестувальники вже в тюрмі, а ООН це все тихенько проковтнула і не подавилася, шляк би її впік. Чи цього не було в Галичині? Чи це ще буде в Галичині? Зараз поміняйте у нас на русскоязичних керівництво ЗМІ, закладів культури, освіти і не помітите, як наступне покоління буде вже безпородне. Неможливо? Ще простіше: покажіть мені зараз власника німецького вільчура у котрого пес виконує команди українською? Смішно? А італійські вільчурі чогось розуміють італійські команди. І чого би то?
«Тиха сапа» легально діє у приватному секторі: москалики, котрі мають свої фірми на Західній Україні, за малим виключенням, на роботу галичан не беруть. У них «атвращєніє к языку і ваашє...», возять бригади зі Сходу вахтовим методом.
Ох і не люблять же Галичину. Ох і бояться же! Це якийсь страх на рівні підсвідомості – стародавнє галиця-змія-дракон? У ВР нас називають «агрєссівноє мєньшенство».
Чим же була Галичина для України в старі часи? Під час скрути, коли нападали монголи, чи ще якісь окупанти, українські князі ховали в Карпатах від зайд своє найцінніше – ремісників, інженерів, медиків, людей культури, церкви (це зараз вони не в пошані). Ховали від зайд Розум і Серце держави. Ці люди тут жили роками і їхні знання та ідеї Галичина акумулювала в собі і берегла. Звідси у галичан і їхній світогляд і, як похідне, їхній патріотизм.
Зрозуміло, що при парламентській республіці та потішному президентові галичанське керівництво смирно ляже під донецьких. Пару заводиків їм презентують і ляже! Вони ж усі бізнесмени, у них зараз в голові тільки бакси. Навіть пам’ятник Степанові Бандері в Івано-Франківську будують десь на закапелках, а не в центрі міста. Ага, і у дворі філармонії банк вліпити мріють. Так що, кепські наші справи. Пора повертати опришків. А ще краще, Галичині взагалі звалювати з такої держави – неукраїнської держави, вірніше антиукраїнської держави Україна. Бо тільки втечею можна зберегти українство. Я інших реальних шляхів не бачу.Чи хтось хоче поборотися з російським хамом-Голіафом на танку?
Скільки буде українців по духу, а не бізнесменів, від Галичини у Верховній Раді? П’ять? Це проти 400 русскоязичних? Ви думаєте, що ті русскоязичниє не будуть знущатися над Галичиною і мстити за своїх «дєдушек-аслабанітєлєй»? Чи цього не видно вже зараз? Заперечте! Вони, вже відкритим текстом, хочуть виперти Галичину з України (а може це і добре) взагалі і буде у них держава «Юга-Васточная Украіна» зі столицею Масква. А воно і зараз так, тільки закамуфльовано.
В Галичині споконвік в українських справах вела перед греко-католицька церква. А зараз? Вони «не мают чєсу на се, вни сі молят, вни сі політиков не занімают». А що, святі отці, бавимося в демократію з толерантностев? Чи проблеми з географією поголовно? Так швидко забули де знаходиться Сибір? А в Біблії Ісус попереджає: «...якщо ти ні холодний, ні гарячий, то я тебе виплюну з уст своїх...».
Галичині конче потрібна локальна, консолідуюча сила – монолітна і сильна «Галицька партія», чи як там. Хай собі буде ще й імені Олекси Довбуша. Нам вже зараз потрібна така потуга, котра об’єднає Галичину в потрібний момент. До автономного плавання корабель треба готувати! Готувати завчасно! Пожежну машину купують до того, як сталася пожежа.
Русифікація і деморалізація Галичини іде повним ходом, спробуйте у центрі Львова почути українську мову. Для цього треба бути везунчиком.
Отож бо й воно – того, хто готується до повені, вода не забере, а Біблія рекомендує будувати власну хату на камені, а не на піску.

2008 р.

P.S. І ніяких претензій до пані Тимошенко! Вона що, зобов’язана Вам любити «Українську Пісню»? Дякувати вже й за те, що не має до тої Пісні такої ненависті, як її русскоязычныє соратники та однопартійці...

До змісту Тарас СОБКО АНАТОМІЯ ХРУНЯ

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ