Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Тарас СОБКО
АНАТОМІЯ ХРУНЯ

Сумна гумореска.
Про спідничку пані Юлі, гуцула Фельдмана і його «Дикі юридичні танці».

Довго думав Сашко Фельдман (керівник Асоціації національно-культурних об’єднань України, віце-президента Ради Єврейських Парламентарів Миру і по сумісництву Народний депутат України з фракції БЮТ), що б такого доброго зробити для України і що Україні потрібно для абсолютного щастя. І придумав! Україні конче потрібна міграційна амністія: спрощена процедура реєстрації для нелегалів і надання їм громадянства. І благодать настане враз! Якщо китайців, індійців, негрів, арабів та інших зайд приїде в Україну багато-багато-багато і як видати усім українські паспорти, то пенсіонери наші будуть у вічному шоколаді, бо пенсійний фонд будуть щедро наповнювати чорно-жовті громадяни України! І навіть в останню путь пенсіонерів будуть відправляти у шоколадних домовинах. Ну і, коню зрозуміло, що демографічна криза вирішиться за кілька років – Україна вийде в цьому питанні на перше місце в світі дуже-дуже скоро.
Казав юрист Фельдман (до виборів), що тих іноземців у нас всього-навсього кілька десятків тисяч. Казав генсек ООН Кофі Аннан (після виборів) на 39-ї сесії Комісії з народонаселення у 2006 році, що в Україні число нелегалів досягло 6,8 мільйона...
Оп-па ... Здається, попав Сашко Фельдман... Це вже не шило з мішка, це – лом для пані Юлі. А вибори не за горами. І якщо тільки українці зрозуміють суть справи, то буде БЮТ як сумний ангел з розбитим сердечком і французькими, фанерними крилами...
Відчув Сашко Фельдман, що за оту «помилочку в циферках» та геніальні ідеї будуть його бити. При чому свої, зі своєї фракції. Ну, такі вже традиції у Верховній Раді України – щось не так і одразу в рийку. І що тут йому робить? Світлою блискавкою сяйнула світлому юристу ще світліша юридична думка – треба придумати такий закон, щоб по писку не надавали. І вносить пропозицію до зміни Статті 125 Кримінального кодексу «Умисне легке тілесне ушкодження»: «Умисне легке тілесне ушкодження, заподіяне з мотивів національної, расової та релігійної ворожнечі, – карається виправними роботами терміном до двох років чи позбавленням волі терміном до двох років». І ще, передбачив нардеп, «...відповідальність за поширення матеріалів, які ображають почуття громадян (а не громадян?) у зв’язку з їх національною чи расовою приналежністю або відношенням до певної релігії.»
Фельдман, от просто цікаво, а якої раси і нації буде чоловік з родини, де перемішані японці-поляки-кенійці-бразилійці? І прадідусь – австралійський абориген? Як на суді будете визначати? Генетичний аналіз будете робити, чи циркулем черепи міряти? А це вже фаши-и-изм, батєнька ...
Ох, вже ці «ксенофобські матеріали і їх розповсюдження» (це в добу інтернету?!). Фельдман, дозвольте «настукати»: казка про Іллю Муромця виховує змалечку в громадянах України нетерпимість до інших рас, народів, національностей і релігій. Ця, так звана, казка сіє в дитячих душах ксенофобію, фашизм, нацизм, антисемітизм, расизм і... ну, далі вже самі додумаєте, це по Вашій лінії. Автора посадити Вам, мабуть, не вдасться, хоча..., а от редакторів, друкарів, шоферів, продавців – запросто. Це ж «поширення матеріалів»! Ой, забув ще фашистів з «Книга поштою» – повним складом у тюрму, гадів! Ви ж подивіться, що робиться у тій ксенофобській казці: знедоленого нелегала-біженця Солов’я расово принизили і розбійником обізвали. І за шо!? За те що свиснув разок-другий? А потім нацист Ілля його і закатував, через несприйняття Солов’єм слов’янського націоналістичного світогляду. Закатував за «інакомисліє» і спробу зорганізувати на Русі демократичне, мультикультурне суспільство! І це маленьким дітям читають? Виховуємо покоління імені Гітлера?
Але повернемося до Статті 125, про «легке тілесне ушкодження»:
Історія мала звичайний, побутовий початок: Миколова свиня сплюндрувала грядку Ахмета. Розвиток свинної сварки ішов традиційно і захищаючи інтереси своєї свині і роз’ятреної дружини, Микола штахетою наніс Ахмету «легкі тілесні ушкодження». Ех, якби-то корова була, а то ж свиня! По Фельдману, цей конфлікт несе, на рівні оцінки тварини «свиня» в мусульманстві, ознаку міжконфесійного.
...Іде суд. Микола побачив, що запахло смаленим, може дістати два роки (по Фельдману) і робить заяву, що він також татарин, як і Ахмет. Микола читав зміну до закону і знає, якщо мордобій мононаціональний – то і штрафом обійдеться. І що має робити суддя? Як довести, що Микола збрехав? Документу, що засвідчує національність, в Україні не видають, а на словах можна представити себе хоч ірокезом. В будь-якому державному документі громадянин України, якщо він соромиться своєї нації, має право графу «національність» не заповнювати! Довідка від національної общини, церкви, синагоги, тьоті-моті, чи мечеті – це лірика, щоб від армії косити. Там нема державного контролю за документами. Що хочу – те і мультиетнічно збрешу. Єдиний документ, що може зараз засвідчити національність – це Український Паспорт. А паспорт свідчить, що ми всі, громадяни України, «від молдаванина до фіна» – рівні в своїй безпородності. Ну чисто тобі, як дикус Мауглі: «Ми з тобою одної крові – ти і я!»
Пане Фельдман, підказую: В комплект до укр-паспорту треба Вам започаткувати Українську Демократичну Церкву. Об’єднати в ній всі-всі-всі конфесії – від православних до вуду . Щоб міжконфесійний мир був в Україні нафсігда. І сатаністів туди також! Щоб демократія процвітала.

 ...Суддя розуміє, що зараз почнеться і відкладає суд на місяць. Через місяць Микола з Ахметом приходять вже з адвокатами. Адвокат Ахмета робить заяву, що неможливо довести документально, що Ахмет татарин чи узбек, але що мусульманин – запросто! І доказ носить завжди при собі, в штанах (а ось тут, за Фельдманом, міжнаціональна бійка вже точно переходить в ранг міжконфесійної). Бідний Ахмет не чекав такого фортелю від свого адвоката і аж почорнів від сорому. Але що поробиш. Суд є суд. І тут... І тут виступає адвокат Миколи і урочисто виголошує, що його клієнт також мусульманин і може це засвідчити аналогічним способом!
А було так: хитрий адвокат порадив Миколовій жінці, щоб не сів чоловік в тюрму на два роки (за Фельдманом), Миколу напоїти, сонного на тачках до сусідського ветеринара і той за літру «Біленької» робить обрізання в 5 секунд. У ветеринара є моцний, бичий новокаїн, так що Микола і не прокинеться. А коли прокинеться – розказати, що вночі він зоп’яну голий бігав по селі. З косою. І ненароком чікнув собі «мінус 3 міліметри». Тобто, вибирай Марусю – або чоловік в тюрмі, або «мінус 3 міліметри».
...Адвокат почав знімати з Миколи штани, Микола пручався, Миколова жінка тримала, Ахмет почав боронити Миколу і вкусив чийогось адвоката, суддя на шафі подумки подякував Господу, що не має при собі зброї, але рука сама найшла ломаку... Дали судді 15 діб за хуліганство. Але краще 15 діб з мітлою, ніж 15 років у дурці. І казала ж мама, іди в музиканти!
Після всього сіли Ахмет з Миколою, по-українськи випили літру горілки, опісля по-азіатськи зацмушили по косячку і пообіцяли собі, що як на нові вибори приїде агітувати хто небудь з того фельдманівського БЮТу, то ...
Але це не кінець історії. Що ж повинні робити жінки в такій судовій «обрізній»ситуації? Це обеззброює жінок в судах! Чоловік може якось 3-міліметрово викрутитись із такої небезпечної юридичної ситуації, а жінка? Фельдман не подумав, а вороги скажуть, що задумав (диверсант), що ось тут і спалахне! Спалахне гендерна нерівність! Країну накриє гендерний вибух (explosion)! Мітинги, пікети по всій країні, перекриті траси, захоплені гендерикуватими жінками вокзали і аеропорти. Це Вам не ліберальні помаранчі, це цунамі левиць-гендериць! Перелякана влада прийме єдине можливе, заспокійливе рішення. Щоб не було ніякої гендерної дискримінації – обрізати всіх чоловіків України. Усіх до ноги! Щоб ніхто не спекулював на своїх «мінус 3-х міліметрах».
Ой, Фельдман-Фельдман, мабуть Вас за це лінчують... На переповненому стадіоні перед футболом. На цей матч Суркіс поставить білети по 300 баксів. І буде аншлаг.

 Фельдман, за паспортом, Ви, як і я, – безпородний. Але здається мені, що до того, як Вам видали укр-паспорт Ви були гуцулом. В Галичині люди про це вже давно гомонять.

 

Ну не такий Ви вже чистопородний, не треба так понтуватися, трохи з лемком замішані, ну і німецький ген звідкись прибився. Мабуть з Івано-Франківська, з Німецкої Кольонії (район такий стародавній є в місті). Про прізвище: das feld – поле, der mann – мужчина. А разом, по нашому, по простому – «селюк». І назвали Вас Олексою на честь ліберального демократа Олекси Довбуша. Це вже точно! Скажете, як же це гуцул попав в Раду Єврейських Парламентарів? Тю, а що тут такого, наші гуцули не тільки в якихось там зацигиканих жидівських Радах, а навіть Мікі-Маусами в Дісней-Лендах працюють, мерами міст американських бувають. Подейкують, що сам Васко да Гама також гуцулом був – косівський батяр Василь Гаман.
Фельдман, і пощо Вам оті «Дикі юридичні танці»? Ніхто ж не розуміє Ваших благородних ідей і поривів! Ці гади кажуть, що Ви – ізраїльський шпигун та ідеологічний диверсант і мрієте українську націю знищити та перетворити в безпородне стадо! Ці фашисти прокляті кажуть, що це у Вас генетична ненависть до українства. Що Ви мстите ще за князя Святослава і гетьмана Хмельницького! І воно Вам треба, оті заполітизовані плітки?
А чи не краще Вам плюнути на те все і повернутися додому, на рідну полонину, до своїх овечок, вишиваночок, гуцулочок, сопілочок і ваших улюблених пташок-дятлів. Бо крім злих на Вас БЮТівців, по парламенту бродять розлючені зграї червонопузих баклажанів, а вони страх, як вас, западенців, «недорізаних бандерівців» не люблять! Та і на якого дідька Вам оті істеричні Ради!? Як співається у Вашій, гуцульській коломийці:

Шумить мені, як у млині, в моїй головоньці.
Ідуть літа марно з світа, як лист по водоньці.
Котилися вози з гори, на долині стали,
Вже фельдмани-лісоруби домів повертали.

А най їх шлячок ясненький упалит, тоті ружні, зацофані Ради! Колька би їх нендзна сколола! Бабі їхній горбатій-францоватій! Олексо, плюньте ще раз на тото всьо, пальніт си лямпачок на дорогу і скорес-с-сенько домів! І бізнес у Карпатах зараз кльовий. Студенти перебрані на гуцулів підробляють – фотографуються з туристами за гроші. А за фото з чистопородним гуцулом-фельдманом – доляр дадуть! Як на відео гуцул Олекса заспіває коломийку, як вівкне, та як затанцює! Аж Карпати здригнуться! Ой, як здригнуться ...

Галицький джедай з Івано-Франківська
 Тарас Собко. 2006 р.

P.S. Шановна пані Юлю ! Народне прохання: частіше поглядайте, що у Вас там на спідничці ззаду причепилося, бо вже вся Україна бачить, що там реп’яшків-а-реп’яшків зібралося.

До змісту Тарас СОБКО АНАТОМІЯ ХРУНЯ

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ