Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
ДРУГЕ ПОСЛАННЯ ДО УКРАЇНЦІВ

Не для людей, тієї слави, 
мережані та кучеряві
оці вірші віршую я. 
Для себе, братіє моя!

ці не так часто цитовані слова Тараса Шевченка згадались мені, коли закінчував роботу над оновленням інформації на сайті. Наш геній дуже сучасно і всеохоплююче пояснює процес творчості — автору це потрібніше, ніж користувачам — йому треба позбавитися — творчо позбавитися — від ідеї, що його переслідує з того часу, як з'явилась у думках. 

До висновку, що питання "Чим заповниш простір?" є для людини визначальним, я дійшов уже давненько. І зараз роблю це у відповідності до своїх смаків і уподобань. Зрозуміло, що важко всім догодити, та це й не може бути метою. Але персональна відповідь на дуже теплий відгук або конструктивні пропозиції гарантована. 

Ще одне цікаве спостереження про те, що надто розповсюджене — не обов'язково значить правильне, а правильне — не значить: розповсюджене. Це може остудити будь-які гарячі голови, які беруться за нову справу. А справедливість може настигнути тебе колись, але як випадковість. 

Продираючись крізь нетрі байдужості, все ж вдається щось робити. Без перебільшення дуже багато матеріалів у розділах  "Бібліотека" та "Просвіта". 
На цьому сайті читач може причаститись українською мовою на відміну від 98% з більше 5000 тисяч, які наявні в Україні. Ця тенденція ще виразніша, ніж в пресі. А в Указ Президента про Інтернет повірю відразу, коли відчую підтримку в розбудові сайту. Ідей — безліч. Хоча в умовах новітнього переділу ще довго буде не до "Українського життя в Севастополі". І без лапок теж. 

І чим більше говоримо про якусь проблему — тим навічно вона постає перед суспільством. Ця закономірність пригнічує. Може краще не називати речі своїми іменами і не говорити? Тим більше, що у нас вже є нещодавній приклад такої спроби. У світі він має синонім під ім'ям Сізіфової праці. 

Нічого не змінилось. Погіршилось навіть. 
Хоча є прекрасний прецедент для переходу севастопольських чиновників при проведенні державних заходів на українську мову — на урочистому засіданні на честь Дня ВМС України голова Севастопольської держадміністрації п. Жунько промовляв рідною мовою. Під час аналізу цієї події не забуваймо, що перед цим просвітяни провели пікетування держадміністрації і однією із вимог було якраз дотримання законів України державними чиновниками. 

Та ось ще після 12 серпня у херсонеського дзвону може з'явитися язик. З Києва привезуть. Всеукраїнська акція — збiр металу на язик для дзвону,  — як нам обіцяють, переможно завершиться у Херсонесі. (Читайте результати акції). А поряд з дзвоном дружиною високої посадової особи для Московської церкви реставрується Володимирський собор. Що реальніше для України? Що відчутніше і болючіше? 

Не три місяці, а три тисячі років з такими темпами потрібно для покращення життя. 
В іншій країні Мао-цзе-Дун казав: "Три роки роботи і десять тисяч років щастя". А хіба в українців є якийсь час, щоб чогось чекати, ніби воно саме прийде? То може попрацюймо хоча б три роки? З китайським прицілом. Бо, коли будемо мати достойну мету, коли еліта українська  — духовна, культурна, наукова, бізнесова, політична — вже визначиться, що незалежність і гідність — то є синоніми, то всі ці лужкови, затуліни, малінковичі, жиріновські для нас будуть мати таке ж значення і вплив, як далекі зірки на темному північному небі. Це і буде однією із граней щастя. А нам своє робить. 

Отжe, тепер Ви можете переглянути зміст сайту і, приємно вражені ним, 
а) послати мені листа на адресу maxima@stel.sebastopol.ua, 
б) зробити запис у книзі гостей, або 
в) просто подумати: "Це мені давно відомо..." і перейти на інший сайт, або 
г) просто зайнятися своїми справами. 

Актуальною залишається велика подяка за підтримку і розуміння п. доктору Марії ФІШЕР-СЛИЖ з далекого але близького канадського Торонто. 

Окрема подяка Українському комітету "Гельсінкі-90" helsinki@ksv.net.ua 
т. 573-90-20 Кловський узвіз, 12 пом.2, Україна, 01024, Київ. 

Подяка Севастопольському товариству "Просвіта" ім. Тараса Шевченка - 
голова п. Микола ГУК — за комп'ютерне обладнання, використане під час роботи.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ