Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ТРИ РОКИ НЕ ВДАВАЛОСЬ. ЧИ ВДАСТЬСЯ ТЕПЕР?

У суботу, 9 квітня 2011 року в конференц-залі Морського гідрофізичного інституту НАН України відбувся IV-й Конгрес українців Севастополя.

В роботі конгресу взяв участь народний депутат України Олесь Доній, екс-командувачі ВМС України Борис Кожин та Ігор Тенюх, Євген Лупаков, настоятелі місцевої римо-католицької громади, УПЦ Київського Патріархату, УГКЦ, УАПЦ, освітяни, представники громадських організацій міста, гості з Сімферополя та Києва, журналісти – всього більше 150 осіб.

Виконавча і представницька влада Севастополя проігнорувала зібрання української громади міста, хоча українці є платниками податків. Це свідчить не лише про небажання влади обговорювати питання, які турбують українців, а й про небажання навіть вислухати мешканців міста про порушення прав у освітній, релігійній, культурній та інших сферах життя.

Голова «Конгресу українців Севастополя» Богдан Мороз у своїй промові зупинився на утисках прав українців у всіх сферах життя міста. Українські церкви не мають своїх храмів, громаді римо-католиків не повертають костел, у якому нині розміщено кінотеатр «Дружба», відсутні школи з державною мовою викладання предметів. Єдину школу-інтернат № 7 з українською мовою навчання, яку була створена у 1997 році для дітей-сиріт і дітей військовослужбовців влада планує знищити, розформувавши учнів по російськомовних школах.

У Севастополі представлена значна частина українофобських партій, у які вступають чимало етнічних українців заради близькості до влади.

Доповідач визнав, що багато з наміченого три роки тому на минулому конгресі втілити в життя не вдалось. Не дає належного результату переписка з владними інстанціями. Не були створені комісії з різних напрямків роботи. Не вдалось об’єднати всі українські громадські організації міста.

Колишній керівник ТРК ВМС ЗС України Мирослав Мамчак підкреслив існування жорсткого інформаційного протистояння та потужної ідеологічної агресії в нашому регіоні і вказав, що «конгрес українців надто мало зробив в інформаційному відношенні, щоби змінити щось на краще».

Сьогодні у севастопольській міській раді немає жодного депутата, який відкрито демонстрував би українську державну позицію.

«Нашою зброєю була і залишається лише правда і віра в Україну, бо наші опоненти завжди в кількісному, технічному і фінансовому плані набагато переважали нас завжди. Ми, відстоюючи права українців у місті, не зазіхаємо на права інших наших співвітчизників з інших національних груп», – підкреслив журналіст.

Народний депутат України Олесь Доній закликав українців діяти за принципом «свій до свого по своє» та запропонував принципи, які необхідні для розбудови українського суспільства – системність, принциповість і єдність.

Зібрання вчергове довірило керувати Конгресом українців Севастополя Богдану Морозу, що знову покладає на нього велику відповідальність перед українською громадою. Чи вдасться ближчим часом звітувати про виконання хоч кількох з 29 пунктів, що потрапили в резолюцію (яку ніхто не бачив), побачимо. А песимізм від того, що питання, які турбують українців міста, як-от повернення кінотеатру «Дружба» римо-католицькій громаді, створення в кожному районі Севастополя по одному дитячому садочку та школи з державною мовою навчання і виховання чи завершення будівництва української школи-колегіуму не вирішуються владою тривалий час.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
(Фото автора)

Виступ Мирослава Мамчака на Конгресі українців Севастополя 9.04.2011 р.

Молитва священиків перед початком роботи конгресу.

Молитва священиків перед початком роботи конгресу.

Під час виконання гiмну України

Під час виконання гiмну України

Під час виконання гiмну України

Під час виконання гiмну України

Настоятель місцевої римо-католицької громади о. Юрій: "Бог є любов"

Настоятель місцевої римо-католицької громади о. Юрій: "Бог є любов"

Перший командувач ВМС України Борис Кожин: "Слава Україні!"

Перший командувач ВМС України Борис Кожин: "Слава Україні!"

Народний депутат України Олесь Доній був у центрі уваги учасників конгресу і журналістів.

Народний депутат України Олесь Доній був у центрі уваги учасників конгресу і журналістів.

Після перерви залишилась половина учасників конгресу. Вони й обирали керівництво.

Після перерви залишилась половина учасників конгресу. Вони й обирали керівництво.

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ