Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Валько КРАВЧЕНКО
АБЕТКА ДЛЯ "СТАРШОГО БРАТА"
"ЧУДО РОССИИ". СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ

 Не вважаючи нас за нарід, Москва завжди відбирала і продовжує відбирати в нас кращих людей і присвоює собі, видаючи їх за росіян. Росіяни прославляють свою державу, та коли бракує своєї слави, присвоюють чужу. Тому нам треба викривати це історичне злодіство "старшого брата".
В квітневому 1996 р. номері газети "Российская община Севастополя" у вірші "Чудо России" якийсь І. Лапін називає Сергія Корольова знаменитим росіянином. Насправді ж він росіянином не був, хоч і розмовляв, коли керував створенням совєцьких ракет, російською мовою.
Мати Сергія Корольова - українка, сімнадцятирічною дівчиною була видана супроти своєї волі за вчителя "словесности" житомирської гімназії П. Я. Корольова, уродженця Могильовської губернії, що був на одинадцять років старший від неї. Коли якось ввечері - це було  в Києві - чоловік повернувся додому пізно і почав за своєю звичкою бешкетувати, вона схопила малого сина і побігла до подруги, а потім відвезла його до своїх батьків до Ніжина. Малому Сергійкові тоді було лише два роки. Свого російського батька він по тому ніколи й не бачив. Ось що писав О. Лазаренко, двоюрідний брат матері С. П. Корольова: "Сергійків дідусь Микола Якович Москаленко і за зовнішністю, і за характером був типовим українцем, потомственим козаком міста Ніжина".
В Ніжині на розі вулиць  Гоголівської та Стефано-Яворської була бакалійна крамниця купця ІІ гільдії Москаленка. Бабуся С. П. Корольова була також запорізького роду - Марія Матвіївна, з родини Фурса, але серед її предків були також греки, яких запросив до Ніжина ще Богдан Хмельницький для розвитку торгівлі.
Мати С. П. Корольова Марія Миколаївна писала у своїх спогадах: "Ми за тодішнім суспільним поділом належали до козаків, і не тільки на папері. Колись були на Січі Запорізькій такі славні козаки - Фурси, Москаленки та Лазаренки. Все то - мої діди та прадіди. А в пашпорті батька - Миколи Яковича Москаленка - значилось: "Козак міста Ніжина". Вчилась я в Києві. Сергійко у діда та баби. Скільки він вже наслухався легенд про козаччину! Народний гумор, те вогнище, що завжди палахкотіло в душі українського народу, що перейшло в творчість Гоголя, Остапа Вишні, перейняв собі й мій Сергійко".
Здобувши освіту, мати Сергія в 1916 році вийшла заміж вдруге і переїхала з сином до Одеси, де працював її чоловік начальником портової електростанції. Викладала там українську й французьку мови. Про життя в Одесі мати писала у спогадах: "Селяни, що несамохіть призабули рідне слово й говірку, любили слухати співучу українську мову Сергія, прохали його прочитати вірші з "Кобзаря", що він залюбки робив". В Одесі Сергій Корольов вчащав до гуртка планеристів в Товаристві сприяння авіації й повітроплавання України та Криму.
В 1924 році він вступив до Київського політехнічного інституту. В анкеті, що збереглася, в графі "національність" написав  - українець. І в подальших своїх анкетах він писав так же. В 1927 році він вперше приїхав до Криму, до Алупки на запрошення своєї знайомої, красуні Оксани, що там відпочивала. Згодом вони побралися. Є світлина 1932 року, де вони з Оксаною сидять біля пам’ятника Тотлебену на Історичному бульварі в Севастополі. А 7 жовтня 1959 року на горі Кішці нащадок запорізьких козаків Сергій Корольов вперше оглядав світлину зворотного боку Місяця.
Майже два роки С. Корольов провів в одиночній камері. Потім була Колима, де він втратив половину зубів, і лише звільнення за викликом з Москви в 1944 році врятувало його від загибелі: успіхи США в створенні атомної бомби примусила Кремль повертати з ув’язнення тих вчених-атомників і ракетників, хто ще був живий, до їх роботи.
Ось таке "Чудо России"...

АБЕТКА ДЛЯ "СТАРШОГО БРАТА"

КИЇВСЬКІ МІСІОНЕРИ - РОСТОВСЬКІ СВЯТІ

ЯК УКРАЇНЕЦЬ ВИВИЩИВ МОСКВУ. МИТРОПОЛИТ ПЕТРО.

КОРОТКИЙ СЛОВНИК УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ, ЩО ЗРОБИЛИ ВНЕСОК В ПРОСВІТЛЕННЯ РОСІЇ У XVII-XVIII в.в.

СИН КОЗАЦЬКОГО СОТНИКА - РОСІЙСЬКИЙ СВЯТИЙ

СВІТЛО З УКРАЇНИ. ТЕОФАН ПРОКОПОВИЧ

УКРАЇНЕЦЬ З ЯВОРОВА НА ЧОЛІ РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКВИ. СТЕФАН ЯВОРСЬКИЙ.

УКРАЇНЦІ НА СЛУЖБІ РОСІЙСЬКОГО ФЛОТУ

ПРИЛУЦЬКИЙ КОЗАК ГОРЛЕНКО - РОСІЙСЬКИЙ СВЯТИЙ

"В КНЯЗЬЯ НЕ ПРЫГАЛ ИЗ ХОХЛОВ...". ОЛЕКСАНДР БЕЗБОРОДЬКО.

УКРАЇНСЬКИЙ СЕЛЮК - ВИХОВАТЕЛЬ РОСIЙСЬКОГО ЦАРЯ. АНДРІЙ САМБІРСЬКИЙ.

УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ НА СЛУЖБІ В РОСІЙСЬКОМУ ФЛОТІ

ХТО СТВОРИВ ТЕАТР В РОСIЇ

ЗВІДКИ ВЗЯЛАСЬ МУЗИКА В РОСІЇ

ХТО ЗДІЙСНИВ ПЕРШУ РОСІЙСЬКУ НАВКОЛОСВІТНЮ ЕКСПЕДИЦІЮ?

БРАТИ БОГДАНОВИЧІ

УКРАЇНЕЦЬ - ВИХОВАТЕЛЬ ПУШКІНА. В. Ф. МАЛИНОВСЬКИЙ

УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО ВЕПРИК ПРОТИ РОСІЙСЬКОЇ "СЛАВЫ СЕВАСТОПОЛЯ".
НЕСТОР АМБОДИК і ЛЕОНІД ДУХОВ.

ДІВЧИНА З ЛУБЕН -МУЗА ПУШКІНА. Г. КЕРН

"ХВІРТКА" НА МАЛАХОВОМУ ПАГОРБІ. О. БУДИЩЕВ

ФОСФОРУЄ НОКТИЛЮКА...
УКРАЇНЦІ - РОСІЙСЬКІ СИМВОЛІСТИ

"ЧУДО РОССИИ". СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ

ДОДАТОК ДЛЯ ІНШИХ БРАТІВ

СВІТИЛЬНИК ХАЙ СВІТИТЬ. УКРАЇНА - БІЛОРУСІЯ - МОСКОВІЯ

ПРОСВІТИТЕЛЬ СЕРБІЇ. М. КОЗАЧИНСЬКИЙ.

ПРОСВІТИТЕЛЬ РОСІЇ. М. СТАНКЕВИЧ


Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ